116 Görüntülenme
Açlık Oyunları Türkçe Dublaj izle
7.2 IMDB Puanı

Açlık Oyunları Türkçe Dublaj izle

(The Hunger Games, Lojërat e urisë, Los juegos del hambre, Jogos Vorazes, Игрите на глада, Hunger Games)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Lionsgate / Color Force
  • Film Süresi 2 saat 22 dakika
Oyuncular Stanley Tucci , Wes Bentley , Jennifer Lawrence , Willow Shields , Liam Hemsworth , Elizabeth Banks , Sandra Ellis Lafferty , Paula Malcomson , Rhoda Griffis , Sandino Moya-Smith , Josh Hutcherson , Raiko Bowman , Dwayne Boyd , Anthony Reynolds , Judd Lormand
Açlık Oyunları (The Hunger Games) izle, Suzanne Collins'in aynı adlı romanından uyarlanan 2012 yapımı bir distopik bilimkurgu filmidir.
Filmin konusu, yakın gelecekteki bir distopyada geçmektedir. Kuzey Amerika, Panem adında bir ülkeye dönüşmüştür ve bu ülke 12 bölgeden oluşmaktadır. Her yıl, Capitol adlı merkezi hükümet, her bölgeden 1 erkek ve 1 kadın olmak üzere 24 genç insanı zorla seçerek Hunger Games adlı bir oyunu oynamalarını zorlar. Bu oyunun amacı, 24 katılımcının birbirleriyle savaşarak hayatta kalmasını sağlamaktır. Hayatta kalan son kişi ise büyük bir ödül kazanır.
Film, 16 yaşındaki Katniss Everdeen'in hikayesini anlatmaktadır. Katniss, genç kız kardeşi Primrose'u korumak için gönüllü olarak Hunger Games'e katılmayı kabul eder. Katniss, Hunger Games'te birçok zorlukla karşılaşır ve hayatta kalmak için mücadele eder. Bu arada, Katniss'in Capitol'a karşı ayaklanan insanlar tarafından bir sembol haline gelir.
Filmin başrollerinde Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. "The Hunger Games", distopik bir hikaye, aksiyon dolu sahneleri ve unutulmaz karakterleriyle, izleyiciler tarafından beğenilen bir bilimkurgu filmidir.