50 Görüntülenme
Ah Bir Normal Olsam – Mad to Be Normal izle (2017)
5.9 IMDB Puanı

Ah Bir Normal Olsam – Mad to Be Normal izle (2017)

(Mad to Be Normal, 疯癫之翼, Pszichiáter a világ ellen, Înnebunit sã fii normal, Бесит быть нормальным, Ah Bir Normal Olsam, Metanoia)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi Gizmo Films / Bad Penny Productions
  • Film Süresi 1 saat 46 dakika
Oyuncular Elisabeth Moss , David Tennant , Gabriel Byrne , Michael Gambon , David Bamber , Olivia Poulet , Rebecca Gethings , Trevor White , Nigel Barber , David Annen , Zak Holland , Caitlin Innes Edwards , Bryan Bounds , Richard Calder , Jerome Holder
Ah bir normal olsam filmi bir biyografidir. Bir psikiyatristin deneylerini konu edinmektedir. R. D. Laing adındaki bu psikiyatrist döneminde öyle deneyler yapmış ki yaşamış olduğu hayatı filmlere konu olmuş. Tamamen gerçek hayatından uyarlanarak hazırlanan bu film tüylerinizi diken diken edecek. Psikiyatrist Laing, 60 ve 70’li yılların çok ünlü olmuş bir doktorudur. Ona bu ünü kazandıran şey ise yapmış olduğu sıra dışı deneylerdir. Akıl sağlığı yerinde olmayan ve zihinsel olarak rahatsızlığı kanıtlanmış insanlar üzerinde yaptığı deneyler ile bir anda ülkenin gündemine oturur. Tıp dünyasında yapmış olduğu deneyler üzerine oldukça konuşulan ve adeta tıp dünyasını ikiye bölen Laing filmde yaptığı deneyler ile ilgili detaylara değiniyor.