73 Görüntülenme
Anne Frank’in Hatıra Defteri izle (2016)
6.7 IMDB Puanı

Anne Frank’in Hatıra Defteri izle (2016)

(Das Tagebuch der Anne Frank, O Diário de Anne Frank, アンネの日記, Dziennik Anny Frank, Дневник Анны Франк, Anne Frankin Hatıra Defteri)
  • Yapım Yılı Germany
  • Yapım Şirketi AVE Gesellschaft für Fernsehproduktion / Zeitsprung Pictures / Universal Pictures International (UPI)
  • Film Süresi 2 saat 8 dakika
Oyuncular Lea van Acken , Martina Gedeck , Ulrich Noethen , Stella Kunkat , André Jung , Margarita Broich , Leonard Carow , Arthur Klemt , Gerti Drassl , Stefan Merki , Jamie Bick , Ella Frey , Maximilian Löwenstein , Michael A. Grimm , Michael Kranz
Anna Frank’in hatıra defteri filmi müthiş bir dramı gözler önüne serer. 1944 yılında gerçekleşen Nazi saldırısı sonucunda Hollanda’nın Amsterdam ilçesinde bulunan tüm Yahudiler toplanır ve kamplara gönderilir. Buradaki Yahudiler tek tek yok edilirler. Bir grup Yahudi ise burada bulunan bir evin çatısına saklanmayı başarırlar. Tam iki yıl boyunca o çatı arasında kalarak hayatta kalmaya çalışırlar. Bu süre zarfında açlıkla imtihan olan insanlar, bir yandan da birbirleriyle çatışmazlık yaşarlar. Bu grubun içinde bulunan Anna Frank adındaki kadın ise bu odada olan her şeyi günlüğüne kaydeder. Savaşın sonları gelirken ve herkes buralardan kovulurken, odada bulunan o bir grup insanın ne olduğu ise meçhuldür.