841 Görüntülenme
Baba 1 izle – The Godfather 1 izle (1972)
9.2 IMDB Puanı

Baba 1 izle – The Godfather 1 izle (1972)

(The Godfather, Kumbari, El padrino, Der Pate, De peetvader, O Poderoso Chefão, Кръстникът, Le parrain, El Padrino, Kum, Kmotr, Krstný Otec, Godfather, Al-arraab, Ristiisa, Kummisetä, Natlimama, O nonos, Ο νονός, A keresztapa, Guðfaðirinn, Pedar khandeh, Hasandak, Il padrino, Goddofâzâ, ゴッドファーザー, Krusttēvs, Krikštatėvis, Gudfaren, Ojciec chrzestny, O Padrinho, Nasul, Крёстный отец, Кум, Boter, Daeboo, Крестный отец, El padrí, Gudfadern, 教父, Baba, Хрещений батько, Mario Puzos The Godfather, Bố Già)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures / Alfran Productions
  • Film Süresi 2 saat 55 dakika
Oyuncular Marlon Brando , Al Pacino , James Caan , Richard S. Castellano , Robert Duvall , Sterling Hayden , John Marley , Richard Conte , Al Lettieri , Diane Keaton , Abe Vigoda , Talia Shire , Gianni Russo , John Cazale , Rudy Bond
"Baba 1 izle", 1972 yılında çekilmiş olan ünlü bir Amerikan suç dramasıdır. Film, Mario Puzo'nun aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
The Godfather, New York'ta Corleone ailesi adıyla bilinen bir mafya ailesinin hikayesini anlatır. Film, ailenin lideri Don Vito Corleone'nun (Marlon Brando) kızının düğününde, başka bir mafya ailesi tarafından düzenlenen bir suikasta uğramasıyla başlar.
Don Vito, suikast girişimini atlattıktan sonra, ailesi ile birlikte intikam alma planları yapmaya başlar. Bu arada, Don Vito'nun oğlu Michael Corleone (Al Pacino), babasının işlerine karışmamak için sivil bir hayat yaşayan bir adamdır. Ancak, ailesinin intikam alma planları sırasında Michael, babası ve ailesi için mücadele etmek zorunda kalır ve kısa sürede mafya dünyasında yükselir.
The Godfather, ailenin iç dinamikleri ve mafya dünyasının karmaşık yapılarına odaklanarak, aynı zamanda ihanet, sadakat, aşk, aile bağları gibi temaları da ele alır. Film, Amerikan sinemasının en iyi filmleri arasında yer alır ve 1973 yılında En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Marlon Brando) ve En İyi Senaryo dallarında Akademi Ödülü kazanmıştır.