95 Görüntülenme
Baba – The Father izle (2020)
8.2 IMDB Puanı

Baba – The Father izle (2020)

(The Father)
  • Yapım Yılı ingilizce
  • Film Süresi 01
Oyuncular Imogen Poots , Rufus Sewell , Ayesha Dharker , Roman Zeller , Adnan Kundi , Brian Rodger , Romulus Stoicescu , Evie Wray
"Baba - The Father izle" 2020 yapımı Fransız-İngiliz drama filmidir ve yönetmenliğini Florian Zeller üstlenmiştir. Film, yavaş yavaş ilerleyen Alzheimer hastalığının etkileri altında kalan yaşlı bir adamın hayatını anlatmaktadır.
Filmde, Anthony adında bir adamın hayatı ele alınmaktadır. Anthony, 80'li yaşlarının ortasında olan bir emeklidir ve yalnız yaşamaktadır. Yaşamının son yıllarını huzur içinde geçirmek isteyen Anthony'nin hayatı, yavaş yavaş değişmeye başlar. Alzheimer hastalığının etkileriyle, zaman ve mekan kavramları karışmaya başlar ve gerçeklikle hayal arasındaki sınır bulanıklaşır.
Anthony'nin hayatı, kızı Anne ve onun partneri Paul'un da hayatlarıyla etkileşim halindedir. Ailenin çevresinde, Anthony'nin hastalığıyla nasıl başa çıkacakları konusunda farklı düşünceler vardır. Ancak, Anthony'nin hastalığı ilerlerken, herkesin hayatı değişmeye başlar.
Film, Alzheimer hastalığının insana ve ailesine nasıl etkilediğini, ayrıca hafıza, zaman ve gerçeklik kavramları hakkında derin düşüncelere sevk eder. "Baba", eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı ve başroldeki Anthony Hopkins'in performansı özellikle övüldü.