32 Görüntülenme
Blonde izle (2022)
6.2 IMDB Puanı

Blonde izle (2022)

(Blonde)
  • Yapım Yılı 2022
  • Film Süresi 02
Oyuncular Ana de Armas , Lily Fisher , Julianne Nicholson , Colleen Foy , Tygh Runyan , Michael Drayer , Sara Paxton , Ryan Vincent , Vanessa Lemonides , Patrick Brennan , Rob Brownstein , Evan Williams , Xavier Samuel , Dan Butler , David Warshofsky , Rebecca Wisocky , Sonny Valicenti , George Sanders
Blonde izle, ünlü oyuncu Marilyn Monroe'nun hayatına dayanan bir biyografik drama filmidir. Film, Joyce Carol Oates'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır ve yönetmen koltuğunda Andrew Dominik yer almaktadır.
Film, Monroe'nun gerçek hayat hikayesine dayanarak, onun kariyerine yükselişine ve trajik sonuna kadar olan hayatına odaklanıyor. Ana karakter olarak Ana de Armas, Monroe'nun hayatını canlandırmaktadır. Film, Monroe'nun Hollywood'da yükselişini ve dünya çapında ün kazanmasını, onun zorlu ilişkilerini ve kişisel hayatındaki sorunları, aynı zamanda psikolojik ve duygusal sorunlarını da ele almaktadır.
Blonde, Monroe'nun hayatına bir bakış sunarken, aynı zamanda kadınlar için ayrımcılık ve cinsiyet rollerine de vurgu yaparak toplumsal konulara da değinmektedir.