148 Görüntülenme
Bülbülü Öldürmek (To Kill a Mockingbird) izle (1962)
8.3 IMDB Puanı

Bülbülü Öldürmek (To Kill a Mockingbird) izle (1962)

(To Kill a Mockingbird, Matar a un ruiseñor, Wer die Nachtigall stört, De onbekende in de schaduw, Du silence et des ombres, O Sol é para Todos, Да убиеш присмехулник, Ubiti pticu rugalicu, Jako zabít ptáčka, Jako zabít ptácka, Dræb ikke en sangfugl, An taghtol-a taeran barian, Skuggorna över södern, Kuin surmaisi satakielen, Du silence et des ombres..., Skies kai siopi, Σκιές και σιωπή, Ne bántsátok a feketerigót!, Koshtan-e morgh-e moghalled, Il buio oltre la siepe, Arabama monogatari, アラバマ物語, Nežudyk strazdo giesmininko, ¿Cómo matar a un ruiseñor?, Spaar de spotvogel, Drep ikke en sangfugl, Zabić drozda, Na Sombra e no Silêncio, Sa ucizi o pasare cantatoare, Убить пересмешника, Убити птицу ругалицу, Ako zabiť vtáčika, Ubiti ptico oponašalko, Skuggor över södern, 梅崗城故事, Bülbülü Öldürmek, Ugursuz Kus, Вбити пересмішника, Para matar a un ruiseñor, Giết Con Chim Nhại, To Kill a Mocking Bird, Ubistvo jednog drozda)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Pakula-Mulligan / Brentwood Productions
  • Film Süresi 2 saat 9 dakika
Oyuncular Gregory Peck , John Megna , Frank Overton , Rosemary Murphy , Ruth White , Brock Peters , Estelle Evans , Paul Fix , Collin Wilcox Paxton , James Anderson , Alice Ghostley , Robert Duvall , William Windom , Crahan Denton , Richard Hale
Bülbülü Öldürmek (To Kill a Mockingbird) izle, Harper Lee'nin aynı adlı romanından uyarlanan ve Robert Mulligan tarafından yönetilen bir dram filmidir. Film, ABD'deki ırk ayrımı ve adalet sistemi hakkında önemli bir mesaj vermektedir.
Film, Alabama'nın küçük bir kasabasında yaşayan genç bir kız olan Scout'un gözünden anlatılmaktadır. Scout, babası Atticus Finch'in bir siyah adam olan Tom Robinson'ın savunmasını yapmak üzere görevlendirilmesinin ardından kasaba halkının ırkçılığı ve adalet sisteminin eksiklikleriyle karşı karşıya kalır.
Atticus, Tom'un masum olduğunu ispatlamak için elinden geleni yapar, ancak kasaba halkının ırkçı görüşleri onun mücadelesini zorlaştırır. Film, ırkçılıkla mücadele etme konusunda cesur bir insanın hikayesini anlatır ve toplumdaki ön yargıları ve adalet sistemi hatalarını eleştirir.
"To Kill a Mockingbird izle", siyah-beyaz sinematografisi, oyunculuk performansları ve ırk ayrımı konusundaki cesur mesajı ile eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı. Gregory Peck'in Atticus Finch rolündeki unutulmaz performansı, filmi tarihin en önemli filmleri arasında yer almaya hak kazandırdı.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Kore Dizileri İzle
Asya Dizi İzle
Anime İzle
Anime İzle
Hd Film İzle
Full Film İzle
Hd Film İzle
Full Hd Film İzle
Film İzle
Yabancı Dizi İzle
Yabancı Dizi İzle
Yabancı Dizi İzle
Asya Dizileri İzle
Çin Dizileri İzle
Kore Dizileri İzle
Asya Dizileri İzle