29 Görüntülenme
Çıldırış (The Jacket) Türkçe Dublaj İzle
7.1 IMDB Puanı

Çıldırış (The Jacket) Türkçe Dublaj İzle

(The Jacket, Regresiones de un hombre muerto, Jaket, Camisa de Força, Усмиряване, La camisole de force, Pomračenje, Sverací kazajka, Hullusärk, Sidottu, I proti fora pou pethana, Η πρώτη φορά που πέθανα, A fiók, ジャケット, Trako krekls, Tramdomieji, Obłęd, Colete de Forças, Camasa de forta, Пиджак, Ludačka košulja, The jacket, 顫慄時空, Çıldırış, Піджак)
  • Yapım Yılı Germany
  • Yapım Şirketi Mandalay Pictures / Warner Independent Pictures (WIP) / 2929 Productions / VIP 2 Medienfonds / VIP 3 Medienfonds / Rising Star / Section Eight
  • Film Süresi 1 saat 43 dakika
Oyuncular Adrien Brody , Keira Knightley , Kris Kristofferson , Jennifer Jason Leigh , Kelly Lynch , Brad Renfro , Daniel Craig , Steven Mackintosh , Brendan Coyle , Mackenzie Phillips , Laura Marano , Jason Lewis , Richard Dillane , Jonah Lotan , Angel Coulby
Çıldırış "The Jacket" 2005 yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. Film, Gulf Savaşı'ndan dönen bir askerin hikayesini anlatır.
Asker olan Jack Starks, savaşta geçirdiği bir yaralanma nedeniyle hafıza kaybı yaşar ve sonrasında suçlu olarak tutuklanır. Hastanede tutulurken, Dr. Becker adında bir psikiyatrist tarafından ele alınır. Dr. Becker, Jack'e bir ceket verir ve onu bir çamaşır makinesine koyarak sarsar. Bu yöntemle, Jack'in beyni yeniden programlanır ve geçmişine geri döner.
Jack, gerçeklik ve halüsinasyon arasında gidip gelmeye başlar. Gelecekte öleceğini gördüğü için bir misyonu olduğuna inanır. Bu süreçte, Jackie Price adında genç bir kadınla tanışır ve birlikte yola koyulurlar.
Jack, geçmişini hatırlayarak gerçekliğin ne olduğuna karar vermeye çalışırken, Jackie ile birlikte kaçış planları yaparlar. Ancak, Dr. Becker ve polis onları takip etmekte ve kaçış planları başarılı olacak mıdır?
Film, hafıza kaybı ve psikolojik travma gibi konulara odaklanırken, gerilim dolu bir hikaye sunar. Ayrıca, geleceği değiştirmeye çalışma teması ve Jack'in geçmişiyle yüzleşmesi konularına da değinir. Başroldeki Adrien Brody ve Keira Knightley'in performansları da filmde dikkat çeken unsurlardan biridir.