45 Görüntülenme
Dağ 2 izle (2016)
8.2 IMDB Puanı

Dağ 2 izle (2016)

(Dag II, Berg II, Montagne II, Montagna II, エスケイプ・フロム・イラク, Montanha II, Гора 2, Montaña II, 士兵突擊隊, Dağ II, Brothers in Arms II, The Mountain II)
  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi 3leven / CaglarArts Entertainment / Insignia Productions
  • Film Süresi 2s 15dk
Oyuncular Caglar Ertugrul , Ufuk Bayraktar , Ahu Türkpençe , Murat Serezli , Atilgan Gümüs , Murat Arkin , Armagan Oguz , Ahmet Pinar , Açelya Özcan , Bedii Akin , Eylül Arular , Buse Varol , Ozan Agaç , Emir Benderlioglu , Ender Arular
"Dağ 2 izle", 2016 yapımı bir Türk savaş ve dram filmidir ve yönetmenliğini Alper Çağlar yapmıştır. Film, "The Mountain 2" olarak da bilinir.
Film, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir tugayının sınır bölgesindeki bir karakolunun hikayesini anlatmaktadır. Karakolda, bir grup Türk askeri, çatışma sırasında hayatını kaybetmiş olan bir Amerikalı askerden kalan bir USB bellek bulur. Bu bellek, önemli askeri bilgiler içermektedir ve Afganistan'da bir operasyonun gerçekleştirileceği bilgisini de içermektedir.
Türk askerleri, kendilerine gelen istihbarat bilgilerine dayanarak, bu operasyona katılmak üzere Afganistan'a gönderilirler. Burada, Türk askerleri Amerikalılarla birlikte çalışarak, teröristlerle mücadele ederler.
Film, askeri operasyonlar sırasındaki acımasızlığı, savaşın insan üzerindeki etkisini ve insanların dayanıklılığını konu almaktadır. Ayrıca, askerler arasındaki dostluk, sadakat ve birbirlerine olan güven duygularının da vurgulandığı filmde, başrolleri Ozan Agaç, Bedii Akin, Murat Arkın ve Eylül Arular gibi oyuncular paylaşmaktadır.