41 Görüntülenme
Dedemin İnsanları izle (2011)
8.0 IMDB Puanı

Dedemin İnsanları izle (2011)

(Dedemin Insanlari, Народът на дядо ми, Народ моего деда, My Grandfathers People)
  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi Ay Yapim / Most Production
  • Film Süresi 2s 3dk
Oyuncular Çetin Tekindor , Yigit Özsener , Gökçe Bahadir , Sacide Tasaner , Hümeyra , Zafer Algöz , Eirini Inglesi , Mert Firat , Ezgi Mola , Durukan Çelikkaya , Mehmet Ali Kaptanlar , Ushan Çakir , Serkan Genç , Ünal Silver , Yigit Ari
"Dedemin insanları izle", 2011 yapımı bir Türk filmidir. Film, birçok Türk filminde olduğu gibi Anadolu'nun küçük bir kasabasında geçmektedir.
Filmin konusu, İstanbul'da yaşayan genç bir adam olan İbrahim'in, dedesinin ölümü üzerine doğduğu kasabaya geri dönmesi ve burada geçirdiği bir hafta boyunca dedesi, babaannesi ve diğer akrabalarıyla yaşadığı olayları konu almaktadır. İbrahim, dedesinin ölümünden sonra mirasını paylaştırmak için ailesiyle birlikte kasabaya gitmektedir.
Ancak kasabada geçirdiği süre boyunca, İbrahim, aile üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerini, geçmişlerindeki sırları ve çatışmaları keşfeder. İbrahim, ailesinin geçmişini ve kendisiyle ilgili gerçekleri öğrenirken, kendi hayatının da yolculuğunu sorgulamaya başlar.
"Dedemin İnsanları", aile bağları, geçmişle yüzleşme ve küçük kasabalarda yaşamın güzellikleri ve zorlukları gibi konuları ele alır.