43 Görüntülenme
Dönüş Yok (Irréversible) Türkçe Dublaj İzle
7.3 IMDB Puanı

Dönüş Yok (Irréversible) Türkçe Dublaj İzle

(Irréversible, Irreversible, Irreversibel, Irreversível, Необратимо, Nepovratno, Irreversible - syntiset, Mi anastrepsimos, Μη αναστρέψιμος, Visszafordíthatatlan, Alex, アレックス, Nesugrąžinamas laikas, Nieodwracalne, Ireversibil, Необратимость, Otpozadi, 不可逆轉, Dönüş yok)
  • Yapım Yılı France
  • Yapım Şirketi 120 Films / Canal+ / Eskwad / Les Cinémas de la Zone / Nord-Ouest Films / StudioCanal / Wild Bunch
  • Film Süresi 1 saat 37 dakika
Oyuncular Monica Bellucci , Vincent Cassel , Albert Dupontel , Jo Prestia , Philippe Nahon , Stéphane Drouot , Jean-Louis Costes , Mick Gondouin , Mourad Khima , Hellal , Nato , Fesche , Jara-Millo , Le Quellec , Isabelle Giami
Dönüş yok (Irréversible) izle, 2002 yapımı bir Fransız dram filmidir ve Gaspar Noé tarafından yönetilmiştir.
Film, arka arkaya ilerleyen üç bölümden oluşmaktadır ve son bölümden başlayarak geriye doğru ilerleyen bir kronolojiye sahiptir. Filmde, bir çift olan Alex (Monica Bellucci) ve Marcus (Vincent Cassel), bir gece kulübünden çıktıktan sonra sokakta saldırıya uğrarlar. Alex, bir tecavüze uğrayarak ağır yaralanır ve Marcus, onu kurtarmak için acil yardım arayışına girer. Geriye doğru ilerleyen hikaye, çiftin öncesindeki yaşantıları, ilişkileri ve nihayetinde nasıl bu noktaya geldikleri hakkında daha fazla bilgi sunar.
"Irréversible", sert, şiddet içerikli sahneleriyle ünlü bir film olup, aynı zamanda zaman çizelgesinde geriye doğru ilerleyen bir yapısı ile dikkat çekmektedir. Film, izleyiciyi rahatsız eden sahneleri, atmosferik sinematografisi ve sıradışı yapısı ile tartışmalara yol açmıştır. Film, insan doğasının karanlık yönleri, cinsellik ve şiddet gibi temaları ele almaktadır.