53 Görüntülenme
Gençlik arzuları (Puberty Blues) izle
5.9 IMDB Puanı

Gençlik arzuları (Puberty Blues) izle

(Puberty Blues)
  • Yapım Yılı 1981
  • Film Süresi 01
Oyuncular Nell Schofield , Jad Capelja , Jeffrey Rhoe , Tony Hughes , Sandy Paul , Leander Brett , Jay Hackett , Ned Lander , Joanne Olsen , Julie Medana , Michael Shearman , Dean Dunstone , Tina Robinson , Nerida Clark , Kirrily Nolan , Alan Cassell , Rowena Wallace , Charles 'Bud' Tingwell
Gençlik arzuları (Puberty Blues) izle, 1981 yapımı bir Avustralya filmidir ve aynı adı taşıyan 1979 romanından uyarlanmıştır. Film, gençlik dönemi, arkadaşlık, aşk ve ergenlik sorunlarına odaklanır.
Filmin hikayesi, 1970'lerin Avustralyası, Sydney'nin plaj kasabası olan Cronulla'da geçer. Ana karakterler Sue (Nell Schofield) ve Debbie (Jad Capelja) adında iki genç kızdır. Sue ve Debbie, popüler olma hayaliyle plajda sörf yapmaya başlarlar ve yerel sörfçü gruplarına katılmaya çalışırlar. Bu gruplar, genellikle erkek egemen ve sert bir ortama sahiptir.
Film, Sue ve Debbie'nin ergenlik döneminin karmaşıklıklarını, arkadaşlıklarını, cinsellikle ilgili deneyimlerini ve aileleriyle ilişkilerini ele alır. Aynı zamanda plaj kültürünün ve gençlik alt kültürünün döneminin sosyal ve kültürel yönlerini de gösterir.
"Puberty Blues," genç kızların ergenlik dönemi ile başa çıkmaya çalışırken yaşadıkları zorlukları ve deneyimleri ele alırken, aynı zamanda 1970'lerin Avustralya'sının atmosferini ve gençlik kültürünü yansıtan bir film olarak dikkat çeker. Film, ergenlikle ilgili karmaşıklıkları ve toplumsal cinsiyet rollerini de gözlemleyerek bu dönemi canlı bir şekilde aktarır.