39 Görüntülenme
İyi Bir Eş Olmanın Yolları – La bonne épouse izle (2020)
5.8 IMDB Puanı

İyi Bir Eş Olmanın Yolları – La bonne épouse izle (2020)

(La bonne épouse)
  • Yapım Yılı Fransızca
  • Yapım Şirketi Les Films du Kiosque / France 3 Cinéma / Orange Studio / Umedia / Canal+ / Ciné+ / France Télévisions / Cofinova 16 / Indéfilms 8 / La Banque Postale Image 13 / Cinémage 14 / Palatine Etoile 17 / Cofimage 31 / uFund / La Région Île-de-France / Région Grand Est / Wallimage / Société des Producteurs de Cinéma et de Télévision (Procirep) / Centre national du cinéma et de l'image animée (CNC)
  • Film Süresi 01
Oyuncular François Berléand , Marie Zabukovec , Anamaria Vartolomei , Lily Taieb , Pauline Briand , Armelle , Marine Berlanger , Clémence Blondeau , Marie Cornillon , Lauren Deguitre , Clémentine Delange , Juliet Doucet , Suzanne-Marie Gabriell , Élise Girard , Marie-Anne Guilbert , Sasha Herschritt
1967, Fransa’nın Alsace yöresinde bir ev kadınlığı enstitüsündeyiz. Paulette Van Der Beck, öğrencilerine hevesle ev idaresiyle kocalarına itaat etme arasında bir denge kurmayı öğretiyor. Fakat Paulette’in kendi dengesi ve hevesi, okulu birlikte yürüttükleri kocası aniden ölünce yok oluyor. Bu değişimle birlikte Paulette ve öğrencileri, TV’deki ev kadınlığı yarışmasını kazanabilecekler mi, 1968’in özgürlük rüzgarına kapılacaklar mı? Catherine Deneuve’lü Sage Femme / İki Kadın sonrasında başrolünü Juliette Binoche’un üstlendiği bu mizah dolu ve hareketli komedi-dramla Martin Provost bu kez dayanışma ve toplumsal cinsiyet eşitliğini ele alırken 1960’ların baskın ataerkil düzenini alabildiğine eleştiriyor.