300 Görüntülenme
İyi, Kötü ve Çirkin izle (1966)
8.8 IMDB Puanı

İyi, Kötü ve Çirkin izle (1966)

(Il buono, il brutto, il cattivo, Lo bueno, lo malo y lo feo, El bueno, el malo y el feo, The Good, the Bad and the Ugly, Zwei glorreiche Halunken, De goede, de harde, de vagebond, Le bon, la brute et le truand, Três Homens em Conflito, O Bom, o Mal e o Feio, Добрият, лошият и злият, El bueno, El malo y El feo, Dobar, loš, zao, El bueno, el feo, el malo, Hodný, Zlý a Ošklivý, Den gode, den onde og den grusomme, Hea, paha ja inetu, Goda, onda och fula, Hyvät, pahat ja rumat, Den gode, den onde och den fule, Hyvät pahat ja rumat, Kargi, cudi, boroti, O kalos, o kakos kai o ashimos, Ο καλός, ο κακός και ο άσχημος, Dok hang hap keut dau dei yuk mun, Du xing xia jue dou di yu wen, Lonely Hero in the Duel of Hells Gate, A Jó, a Rossz és a Csúf, Khob bad zesht, Hatov Hara Vehamehoar, I due magnifici straccioni, Zoku yuuhi no ganman, 続・夕陽のガンマン 地獄の決斗, Labais, ļaunais un riebīgais, Geras, blogas ir bjaurus, De goede, de slechte en de lelijke, Den gode, den vonde og den hjartelause, Dobry, zły i brzydki, O Bom, o Mau e o Vilão, Bunul, raul si urâtul, Cel bun, cel rău, cel urât, Хороший, плохой, злой, Добар, лош, зао, Dobrý, zlý a škaredý, Dober, grd, hudoben, Dobri, umazani, zli, El bo, el lleig i el dolent, El bueno, el feo y el malo, Den gode den onde den fule, Den gode, den onde, den fule, 黃昏三鏢客, İyi, Kötü ve Çirkin, Хороший, поганий, злий, The Magnificent Rogues, The Good, the Ugly, the Bad, Thien, Ac, Ta, The Man with No Name 3)
  • Yapım Yılı Italy
  • Yapım Şirketi Produzioni Europee Associate (PEA) / Arturo González Producciones Cinematográficas / Constantin Film
  • Film Süresi 2 saat 41 dakika
Oyuncular Eli Wallach , Clint Eastwood , Lee Van Cleef , Aldo Giuffrè , Luigi Pistilli , Rada Rassimov , Enzo Petito , Claudio Scarchilli , John Bartha , Livio Lorenzon , Antonio Casale , Sandro Scarchilli , Benito Stefanelli , Angelo Novi , Antonio Casas
"İyi, Kötü ve Çirkin izle", 1966 yapımı bir İtalyan Spaghetti Western filmidir. Film, Sergio Leone tarafından yönetilmiş ve Clint Eastwood, Lee Van Cleef ve Eli Wallach gibi oyuncuların yer aldığı bir başyapıttır.
Film, Amerikan İç Savaşı sırasında geçmektedir. Üç karakterin hikayesi anlatılmaktadır: "İyi" olarak bilinen kelle avcısı Blondie (Clint Eastwood), "Kötü" olarak bilinen suçlu Tuco (Eli Wallach) ve "Çirkin" olarak bilinen Acımasız (Lee Van Cleef) adlı suikastçı.
Filmde, bu üç karakter altın aramak için birbirleriyle mücadele ederler. Film boyunca, karakterlerin birbirleriyle çekişmeleri, ihanetleri, ve uzlaşmaları anlatılır. İyi, Kötü ve Çirkin arasındaki gerilim, filmin boyunca yükselir ve sonunda nefes kesen bir silahlı çatışmaya dönüşür.
Il Buono, il Brutto, il Cattivo, serbest tarzı, yavaş çekim sahneleri, unutulmaz müzikleri ve karakterlerin canlandırılmasıyla ünlüdür. Film, Western filmlerinde yeni bir çağın başlangıcını işaret etmiş ve birçok yönetmene ilham kaynağı olmuştur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın