32 Görüntülenme
Joker izle (2019)
8.4 IMDB Puanı

Joker izle (2019)

(Joker, Xhoker, Guasón, Coringa, Жокера, Xiao Chou, 小丑, Jokker, ジョーカー, Džokers, Džokeris, Джокер, Џокер)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Warner Bros. / Village Roadshow Pictures / Village Roadshow Pictures / BRON Studios / Joint Effort / DC Comics / Creative Wealth Media Finance
  • Film Süresi 2 saat 2 dakika
Oyuncular Joaquin Phoenix , Robert De Niro , Zazie Beetz , Frances Conroy , Brett Cullen , Shea Whigham , Bill Camp , Glenn Fleshler , Leigh Gill , Josh Pais , Rocco Luna , Marc Maron , Sondra James , Murphy Guyer , Douglas Hodge
"Joker izle", Todd Phillips tarafından yönetilen ve başrolünde Joaquin Phoenix'in yer aldığı, psikolojik gerilim türünde bir Amerikan filmidir.
Film, yalnız bir adam olan Arthur Fleck'in hayatını anlatır. Arthur, Gotham City'de yaşayan bir palyaçodur ve çevresindeki insanlar tarafından sıklıkla hor görülür. Arthur, hayatının zorluklarına rağmen, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için mücadele eden bir komedyen olmak istemektedir.
Ancak, Arthur'un hayatı, toplum tarafından dışlanması ve aşağılanmasıyla daha da zorlaşır. Bu zorluklar onu giderek delirme noktasına getirir ve bir suç çetesinin lideri olan Thomas Wayne'in hayatını tehdit etmesine neden olur.
Film, Arthur'un yavaş yavaş Joker'e dönüşmesini anlatır. Bu dönüşüm, Gotham City'de büyük bir kaos ve şiddet dalgasına neden olur ve birçok kişinin hayatını değiştirir.
"Joker", toplumsal yozlaşma, ayrımcılık, zorbalık ve mental sağlık gibi önemli konuları ele alır. Film, aynı zamanda Joaquin Phoenix'in eşsiz performansıyla dikkat çeker ve geniş çapta beğeni toplamıştır.