54 Görüntülenme
Kolej Havası izle (2019)
8.6 IMDB Puanı

Kolej Havası izle (2019)

  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi Guverte Film
Oyuncular Ziya Dogan , Teknik Direktor , Metin Tekin , Teknik Direktör , Feyyaz Ucar , Teknik Direktör , Serpil Hamdi Tüzün , Süleyman Seba , Fikret Orman , Abdullah Avci , Ali Gültiken
Belgesel niteliğinde bir film olan Kolej Havası, Beşiktaşlı olmanın arkasında yatan o duygunun ne demek olduğunu ve genel olarak Türk futbolunun geçmiş ve geleceğini, bugününü izleyicilerde çeşitli duygular oluşturacak şekilde gözler önüne seriyor. Belgeselde özellikle üst üste 3 şampiyonluk kazanarak bir tarih yazmış Beşiktaş takımına ve Metin, Ali, Feyyaz üçlüsünün olduğu o özlem duyulan döneme değiniliyor.
Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Ali Gültiken ve Mehmet Özdilek gibi efsaneler yaratmış futbolcular ile beraber Feridun Düzağaç ve Zafer Algöz başta olmak üzere çeşitli sanatçıların gözünden Beşiktaşlı olmanın arkasında yatan o duygu ile harmanlanmış Beşiktaş ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Türk futbolu ve Beşiktaş hakkında bilinmeyenler, çeşitli hikâyeler gün yüzüne çıkarılıyor. Tabi ki, bu süreçte Türk futbolunun günümüz sorunları da inceleniyor ve anlatılanlar ile cevaplar sunuluyor.