37 Görüntülenme
Limehouse Katili | The Limehouse Golem izle (2016)
6.3 IMDB Puanı

Limehouse Katili | The Limehouse Golem izle (2016)

(The Limehouse Golem, Os Crimes de Limehouse, Golem, le tueur de Londres, The Limehouse Golem - Das Monster von London, Ημερολόγιο φόνων, The Limehouse Golem - Mistero sul Tamigi, 切り裂き魔ゴーレム, Golem z Limehouse, Голем, Golem iz Lajmhausa, Los misteriosos asesinatos de Limehouse, Ґолем Лаймхаузу)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi New Sparta Films / HanWay Films / Lipsync / Day Tripper Films / Number 9 Films
  • Film Süresi 1 saat 49 dakika
Oyuncular Douglas Booth , Olivia Cooke , Sam Reid , María Valverde , Daniel Mays , Bill Nighy , Peter Sullivan , Michael Jenn , Daniel Cerqueira , Patrick Durham , Louisa-May Parker , Adam Brown , Nicholas Woodeson , Paul Ritter , Mark Tandy
Bir dizi cinayet, halkı sarsar ve halk insanların karanlık zamanlardan Golem adındaki efsanevi bir canlının cinayetlerden sorumlu olduğuna inanmaya başlar. Judaik mitolojiden gelen bu canlı kil ve çamurdan oluşmuş ve ritüeller ile büyülerle canlandırılmış bir yaratıktır. Scotland Yard müfettişi Kildaree bu çözülmesi zor cinayetlerin sorumlusunu bulma görevi verilir. Müfettiş ise daha fazla insan ölürse günah keçisi konumuna düşmekten endişelidir. Şüphelilerin listesini daralttıkça kocasını zehirlediği için idam sırasında bekleyen ünlü sanatçı Little Lizzie Creein olayların kilit noktasında olduğunu fark eder... Juan Carlos Medinanın yönettiği filmin senaryosunu Peter Ackroydun romanından Jane Goldman senaryoya uyarladı. Filmin başrollerinde ise Bill Nighy, Olivia Cooke ve Douglas Booth yer alıyor.