60 Görüntülenme
Maria by Callas izle (2017)
7.2 IMDB Puanı

Maria by Callas izle (2017)

(Maria by Callas, María Callas)
  • Yapım Yılı France
  • Yapım Şirketi Elephant Doc / Petit Dragon / Unbeldi Productions / France 3 Cinéma / Ciné+ / France Télévisions / Centre national du cinéma et de l'image animée (CNC)
  • Film Süresi 1 saat 59 dakika
Oyuncular Fanny Ardant , Joyce DiDonato , Maria Callas , David Frost , Edward R. Murrow , Elvira de Hidalgo , Rudolf Bing , Aristotle Onassis , Giovanni Battista Meneghini , Bernard Gavoty , Jacqueline Kennedy , Pier Paolo Pasolini , Omar Sharif , Barbara Walters
Dünyanın en ünlü sopranosu, gerçek bir diva, ölümünden kırk yıl sonra Maria Callas, kendi yaşamını kendi sözleriyle anlatıyor. Dünyanın dört bir yanındaki arşivler ve özel koleksiyonlardan toplanmış, daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış filmler, fotoğraflar, özel mektuplarıyla bu eşsiz efsane, beyazperdeye geliyor. Aristotle Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint-Laurent, J.F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly ve Liz Taylor da bu olağanüstü filmde yer alıyor. Filmde Callas’ın yazılı sözlerini ünlü oyuncu Fanny Ardant seslendiriyor. “İçimde iki kişi var: Maria ve La Callas” diyerek trajik bir yaşam sürdüren efsane, benzersiz başarıları, özel hayatı, skandalları, aşklarıyla ilk kez böylesine ayrıntılı bir şekilde filme aktarılıyor.