42 Görüntülenme
Marriage Story izle (2019)
7.9 IMDB Puanı

Marriage Story izle (2019)

(Marriage Story, Récit dun Mariage, Historia de un matrimonio, Marriage Story - Was ich an Nicole liebe, História de um Casamento, 婚姻故事, Priča o braku, Ιστορία Γάμου, Házassági történet, Sipour Nisouim, Storia di un matrimonio, マリッジ・ストーリー, Historia małżeńska, Брачная история, Прича о браку, Manželská história, Evlilik Hikayesi, Шлюбна історія, Câu Chuyện Hôn Nhân, Untitled Noah Baumbach Project)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi Heyday Films / Netflix
  • Film Süresi 2 saat 17 dakika
Oyuncular Adam Driver , Scarlett Johansson , Alan Alda , Azhy Robertson , Julie Hagerty , Wallace Shawn , Matthew Shear , Jasmine Cephas Jones , Motell Gyn Foster , Raymond J. Lee , Mary Wiseman , Pete Simpson , Irene Choi , Julia Greer , Becca Blackwell
Evlilik Hikayesi (Marriage Story) izle, Noah Baumbach tarafından yazılıp yönetilen bir drama filmidir. Film, Charlie ve Nicole adlı bir çiftin boşanma sürecini konu alır.
Charlie (Adam Driver), tiyatro yönetmeni olarak New York'ta yaşayan bir adamdır. Eşi Nicole (Scarlett Johansson) ise eski bir tiyatro oyuncusu ve şimdi bir TV yıldızıdır. İkisi de birlikte küçük oğulları Henry'yi büyütmektedirler.
Ancak, Nicole kariyerinde farklı bir yöne gitmek istemektedir ve bu nedenle boşanma kararı alır. Charlie, Nicole'un Los Angeles'a taşınması ve Henry'nin velayetinin tartışılması nedeniyle zorlu bir süreçle karşı karşıyadır.
Film, Charlie ve Nicole'un boşanma sürecindeki duygusal çatışmalarını, hukuki zorluklarını ve ortak arkadaşlarını nasıl etkilediğini gösterir. Film, çiftin birbirlerine karşı duydukları sevgiye rağmen, boşanmanın yıkıcı etkilerini ve ayrılığın getirdiği acıları ele alır.
"Marriage Story", çiftlerin boşanma süreçlerindeki zorlukları ve duygusal travmaları yansıtan gerçekçi bir film olarak kabul edilir. Film, oyunculuk performansları, senaryo ve yönetmenliğiyle övgü toplamıştır ve birçok ödül kazanmıştır.