75 Görüntülenme
McCabe – Mrs. Miller izle (1971)
7.6 IMDB Puanı

McCabe – Mrs. Miller izle (1971)

(McCabe & Mrs. Miller)
  • Yapım Yılı İngilizce, Kantonca
  • Yapım Şirketi David Foster Productions / Warner Bros.
  • Film Süresi 02
Oyuncular John Schuck , Corey Fischer , Bert Remsen , Shelley Duvall , Keith Carradine , Michael Murphy , Antony Holland , Hugh Millais , Manfred Schulz , Jace Van Der Veen , Jackie Crossland , Elizabeth Murphy , Carey Lee McKenzie , Thomas Hill , Linda Sorensen , Elizabeth Knight
"McCabe & Mrs. Miller izle", Robert Altman tarafından yönetilen bir Western filmidir. Film, kırsal bir kasabada şehirli bir iş adamı olan John McCabe'in (Warren Beatty) ve karşılaştığı fahişe Constance Miller'ın (Julie Christie) hikayesini anlatır.
McCabe, kasabada kendi işletmesini kurmaya karar verir ve para kazanmak için bir kumarhane ve bir fahişe evi açar. Bu işletmeler, kasabadaki diğer tüccarların dikkatini çeker ve onlarla rekabet içine girer. Aynı zamanda, McCabe ve Miller arasında romantik bir ilişki başlar.
Film, Western türünde olmasına rağmen, geleneksel Western filmlerinde olduğu gibi sert ve cesur kahramanların yerine, hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini anlatır. Altman'ın imzası olan çoklu hikaye anlatımı ve diyalog odaklı sahnelerle doludur.
"McCabe & Mrs. Miller", eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmış ve Warren Beatty ve Julie Christie'nin performansları özellikle takdir edilmiştir. Film, bir Western filmi olarak da dikkat çeker, ancak Western türüne yepyeni bir bakış açısı getirerek, insanların hayatta kalma mücadelelerini ele alır.