116 Görüntülenme
Mulan izle (1998)
7.6 IMDB Puanı

Mulan izle (1998)

(China Doll)
  • Yapım Yılı Amerika Birleşik Devletleri
  • Yapım Şirketi Walt Disney Animation Studios / Walt Disney Feature Animation Florida / Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 1sa28dk
Oyuncular Ming-Na Wen , Eddie Murphy , BD Wong , Miguel Ferrer , Harvey Fierstein , Freda Foh Shen , June Foray , James Hong , Miriam Margolyes , Pat Morita , Marni Nixon , Soon-Tek Oh , Donny Osmond , Lea Salonga , James Shigeta , George Takei , Jerry Tondo , Gedde Watanabe
"Mulan izle", adlı 1998 yapımı animasyon filmi, Çin efsanesine dayanan bir hikaye anlatmaktadır.
Film, mücadeleci ve maceracı bir genç kız olan Mulan (Ming-Na Wen) karakteriyle başlar. Mulan, Çin ordusuna katılmak için gizlice kılık değiştirir ve babasının yerine savaşa gitmeye karar verir. Ancak, Mulan'ın savaşta zorluklarla karşılaşması ve savaşın sonucunu değiştirmesi gerekecektir.
Mulan, orduda savaşma becerilerini öğrenir ve birçok zorluğun üstesinden gelir. Ayrıca, aşkın gücünü de keşfeder ve yakışıklı ve cesur bir asker olan Li Shang (BD Wong) ile yakınlaşır. Ancak, gerçek kimliği açığa çıktığında, Mulan, ordudaki diğer askerler tarafından dışlanır ve ordu komutanı Shan Yu (Miguel Ferrer) ile yüzleşmek zorunda kalır.
"Mulan", cesaret, sadakat ve aile bağları gibi temaları ele alırken, kadınların gücü ve yeteneklerine de vurgu yapar. Ayrıca, Çin kültürüne ait birçok unsuru da yansıtır ve müzikleriyle de unutulmaz bir yapım olmuştur.