126 Görüntülenme
Özgürlük Yolu – into the Wild izle (2007)
8.1 IMDB Puanı

Özgürlük Yolu – into the Wild izle (2007)

(Into the Wild, Hacia rutas salvajes, Na Natureza Selvagem, Сред дивата природа, Vers linconnu, U divljini, Útěk do divočiny, Ind i vildmarken, Erämaan armoille, Into the Wild - Die Geschichte eines Aussteigers, Taxidi stin agria fysi, Ταξίδι στην άγρια φύση, Út a vadonba, Into the Wild - Nelle terre selvagge, イントゥ・ザ・ワイルド, Atgal į gamtą, Camino salvaje, Wszystko za życie, O Lado Selvagem, In Salbaticie, В диких условиях, У дивљини, V divjino, Enmig de la natura, 阿拉斯加之死, Özgürlük Yolu, Тепер я йду в дику далечінь)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Paramount Vantage / Art Linson Productions / Into the Wild / River Road Entertainment
  • Film Süresi 2 saat 28 dakika
Oyuncular Emile Hirsch , Marcia Gay Harden , William Hurt , Jena Malone , Brian H. Dierker , Catherine Keener , Vince Vaughn , Kristen Stewart , Hal Holbrook , Jim Gallien , James ONeill , Malinda McCollum , Paul Knauls , Zach Galifianakis , Craig Mutsch
Özgürlük Yolu filmi, Slawomir Rawicz adındaki ünlü bir Polonyalı yazarın yazdığı The Long Walk adlı kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Kitap 1956 yılında yayınlanmış ve oldukça fazla satması ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Bunun üzerine 25 dilde çevrilen kitap adeta bir fenomen olur. Kitabın etkisinde kalan pek çok kişi olayın detaylarını araştırmak ve hala kaldıysa hayatta olanların izini sürmüştür. Sadece bu kadarla da kalmaz ünlü televizyon kanalı BBC bu efsanevi konuyu belgeselleştirir. Filmin bu kadar etkileyici konusu ise şu şekildedir. 1940 yılında Sibirya’da bir kampta bulunan esirler oradan kaçar ve 6000 km yürüyerek çölleri aşarak Hindistan’a kadar uzanır. Bu esirlerin yaşadığı dramı ve maceraları anlatmaktadır.