66 Görüntülenme
Romeo ölmeli – Romeo Must Die izle (2000)
6.1 IMDB Puanı

Romeo ölmeli – Romeo Must Die izle (2000)

(Romeo Must Die)
  • Yapım Yılı 2000
  • Film Süresi 01
Oyuncular Jet Li , Aaliyah , Isaiah Washington , Russell Wong , Delroy Lindo , D.B. Woodside , Henry O , Jon Kit Lee , Edoardo Ballerini , Anthony Anderson , DMX , Matthew Harrison , Terry Chen , Derek Lowe , Ronin Wong , Byron Lawson , Kendall Saunders , Benz Antoine
"Romeo Must Die izle", 2000 yılı yapımı bir aksiyon ve suç filmidir. Film, Hong Konglu aksiyon yıldızı Jet Li'nin Amerikan filmlerindeki ilk başrol performansıdır. Film, Romeo ve Juliet hikayesine dayanan ancak modern bir uyarlamadır.
Filmin konusu, kardeşinin ölümüne neden olan suçluları aramak için Hong Kong'dan Amerika'ya gelen eski bir polis memuru olan Han Sing'in (Jet Li) hikayesini anlatıyor. Han, Oakland'daki yer altı dünyasında suçlu olan iki aile arasındaki savaşın ortasında kalır. İki ailenin liderleri, genç kız Trish O'Day (Aaliyah) aracılığıyla birbirleriyle iş yapmak istemektedir. Ancak Han, Trish ile yakınlaşır ve aralarında romantik bir ilişki başlar.
Han, ailesinin intikamını almaya çalışırken, ailelerin arasındaki gerilim artar ve çatışmaların şiddeti artar. Ancak Han, gerçek suçlunun kim olduğunu ortaya çıkarmak için elinden geleni yapar ve suçluları cezalandırmak için mücadele eder. Film, aksiyon sahneleri ve Jet Li'nin dövüş becerileriyle dikkat çekmektedir.