42 Görüntülenme
Rüzgarla Konuşanlar (Windtalkers) Türkçe Dublaj İzle
6.1 IMDB Puanı

Rüzgarla Konuşanlar (Windtalkers) Türkçe Dublaj İzle

(Windtalkers, Códigos de guerra, Códigos de Guerra, Гласът на вятъра, La voix des vents, Glasnici vjetra, Windtalkers - Les messagers du vent, O kodikas ton Navaho, Ο κώδικας των Ναβάχο, A fegyverek szava, Uindoto-ka-zu, Vēja valoda, Kalbantys vejui, Szyfry wojny, Mesaje secrete, Говорящие с ветром, Glasnici vetra, Glasniki vetra, 獵風行動, Rüzgarla konuşanlar, Тi, що говорять iз вiтром, Wind Talkers)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) / Lion Rock Productions
  • Film Süresi 2 saat 14 dakika
Oyuncular Nicolas Cage , Adam Beach , Peter Stormare , Noah Emmerich , Mark Ruffalo , Brian Van Holt , Martin Henderson , Roger Willie , Frances OConnor , Christian Slater , Jason Isaacs , William Morts , Cameron Thor , Kevin Cooney , Holmes Osborne
Rüzgarla konuşanlar (Windtalkers) izle, 2002 yapımı bir savaş filmidir. Film, Pasifik Cephesi'nde gerçekleşen II. Dünya Savaşı sırasında, Amerikan ordusunun Navajo kızılderilileri tarafından kullanılan gizli bir dil olan Navajo kodu ile iletişim kurmasına yardımcı olan askerlerin hikayesini anlatır.
Filmde, Amerikan ordusunda görev yapan savaş kahramanı Joe Enders, Navajo kodunu korumakla görevlendirilir. Joe, Navajo askerlerden biri olan Ben Yahzee'yi koruması için emredilir. Ben, Navajo kodunu kullanarak askeri mesajları iletmektedir.
Joe, Ben ve diğer Navajo askerler, Japon askerlerinin saldırılarına karşı mücadele ederken, aynı zamanda Navajo kodunu korumak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak, Joe zamanla, Ben'in yaşamasına izin vermek yerine, Navajo kodunu korumak için onu kullanamayacak bir şekilde öldürmeye karar verir. Bu nedenle, Joe büyük bir vicdan azabı çeker ve bu durum film boyunca anlatılır.
"Windtalkers", II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek olaylara dayanan bir film olup, Navajo kızılderililerinin savaşta oynadığı önemli rolü anlatarak, tarihî bir öneme sahiptir. Film ayrıca, savaşın insan üzerindeki etkisini ve askerlerin savaşın yıkıcı sonuçlarına nasıl tepki verdiklerini ele alır.