28 Görüntülenme
Saka Kuşu | The Goldfinch izle (2019)
6.3 IMDB Puanı

Saka Kuşu | The Goldfinch izle (2019)

(The Goldfinch, El jilguero, Der Distelfink, O Pintassilgo, Щиглецът, Le chardonneret, Češljugar, Stehlík, Ohakalind, Le Chardonneret, Η καρδερίνα, Az Aranypinty, HaKhokhit, Il cardellino, ザ・ゴールドフィンチ, Dadzītis, Szczygieł, Щегол, 金翅雀, Saka Kuşu, Щиголь)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Amazon Studios / Color Force / Warner Bros.
  • Film Süresi 2 saat 29 dakika
Oyuncular Oakes Fegley , Ansel Elgort , Nicole Kidman , Jeffrey Wright , Luke Wilson , Sarah Paulson , Willa Fitzgerald , Aneurin Barnard , Finn Wolfhard , Ashleigh Cummings , Aimee Laurence , Robert Joy , Boyd Gaines , Carly Connors , Luke Kleintank
Saka Kuşu filmi daha 13 yaşında olan bir çocuğun çok değerli bir sanat eseri çalmasını konu ediniyor. Theodore Decker henüz 13 yaşında iken annesi müzede gözleri önünde öldürülür. Bu anı hiç unutamayan çocuk o hengamede çok kısa bir süre içinde müzeden paha biçilemez bir sanat eserini çalar. Metropolitan müzesinde yaşanan terör olayında annesini kaybetmesinin üzüntüsünü yaşayan Theodore’nin hayatı bir anda alt üst olur. Terör olayıyla annesini kaybetmesiyle bir anda şoka giren Theodore o karmaşa içerisinde müzedeki en değerli eseri yani The Goldfinch’i çalar. Kafesine zincirleniş bir saka kuşu portresi olan bu güzide eser, annesinin öldüğü günden kalan tek somut şeydi. Bu, onun hayata yeniden tutunmasını sağlar.