34 Görüntülenme
Sosyal Ağ 1080p izle
7.8 IMDB Puanı

Sosyal Ağ 1080p izle

(The Social Network, Red social, Sosial Shebeke, A Rede Social, Социалната мрежа, Le réseau social, La red social, Društvena mreža, Drustvena mreza, Sociální sít, Sotsiaalvõrgustik, Sotsialuri kseli, Το κοινωνικό δίκτυο, Segaau monglok, Shejiao wangluo, Social Network - A közösségi háló, Shabake ejtemai, Hareshet hahevratit, Sôsharu nettowâku, Socialais tikls, Sociālais tīkls, Socialinis tinklapis, Socialinis tinklalapis, Reteaua de Socializare, Социальная сеть, Socialno omrezje, Sosyeol neteuwokeu, Social Network, 社群網戰, Sosyal ağ, Соціальна мережа, Mạng Xã Hội)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures / Relativity Media / Scott Rudin Productions / Michael De Luca Productions / Trigger Street Productions
  • Film Süresi 2 saat
Oyuncular Jesse Eisenberg , Rooney Mara , Bryan Barter , Dustin Fitzsimons , Joseph Mazzello , Patrick Mapel , Andrew Garfield , Toby Meuli , Alecia Svensen , Jami Owen , James Dastoli , Robert Dastoli , Scotty Crowe , Jayk Gallagher , Marcella Lentz-Pope
Sosyal ağ (The Social Network) izle, David Fincher tarafından yönetilen bir Amerikan biyografik drama filmidir. Film, Facebook'un kuruluş hikayesini anlatır.
Filmin hikayesi, Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) adlı bir Harvard öğrencisinin, Facebook'u kurma fikrini nasıl geliştirdiğini ve bu fikri nasıl hayata geçirdiğini konu alır. Zuckerberg, üniversitede bir gece, eski kız arkadaşı Erica Albright (Rooney Mara) ile yaşadığı bir tartışmanın ardından, "Facemash" adlı bir site geliştirir.
Site, Harvard öğrencilerinin fotoğraflarını karşılaştırmalarına olanak sağlayan bir siteydi ve kısa sürede popüler hale geldi. Zuckerberg daha sonra, iş ortağı Eduardo Saverin (Andrew Garfield) ile birlikte Facebook'u kurar.
Facebook, hızla büyür ve Zuckerberg, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir internet devi haline gelir. Ancak, Zuckerberg'in başarısı ve zenginliği, bazı hukuki problemlere neden olur ve iş ortağı Saverin ile bir anlaşmazlık yaşar.
"The Social Network izle", internet dünyasının en büyük başarı hikayelerinden birini anlatan etkileyici bir biyografik drama filmidir. Film, Zuckerberg'in başarısının ve zenginliğinin onu yalnızlığa ittiği ve arkadaşları ve iş ortakları arasında çatışmalara neden olduğu gerçekliğini gösterir. Jesse Eisenberg'in performansı, senaryonun kalitesi ve Fincher'in yönetmenlik becerileri sayesinde, film birçok ödül kazanmış ve eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmıştır.