46 Görüntülenme
Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) izle (2009)
8.3 IMDB Puanı

Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) izle (2009)

(Inglourious Basterds, Bastardos sin gloria, Serefsiz Alçaqlar, Bastardos Inglórios, Гадни копилета, Le commando des bâtards, 无耻混蛋, Bastardos Sin Gloria, Nemilosrdni gadovi, Hanebný pancharti, Vääritud tõprad, Kunniattomat paskiaiset, Adoxoi bastardi, Άδωξοι μπάσταρδη, Becstelen brigantyk, Haramzadeha-ye avazi, Mamzerim Chasere Kavod, Bastardi senza gloria, イングロリアス・バスターズ, Bēdīgi slavenie mērgļi, Negarbingi šunsnukiai, Bękarty wojny, Sacanas Sem Lei, Ticalosi fara glorie, Бесславные ублюдки, Проклетници, Nehanební Bastardi, Neslavne barabe, Malditos bastardos, Maleïts malparits, 惡棍特工, Yoodtakarn Deuat Cheuat Nazis, Soysuzlar Çetesi, Безславні виродки, Inglorious Bastards, Định Mệnh, Inglourious)
  • Yapım Yılı Germany
  • Yapım Şirketi Universal Pictures / The Weinstein Company / A Band Apart / Studio Babelsberg / Visiona Romantica
  • Film Süresi 2 saat 33 dakika
Oyuncular Brad Pitt , Mélanie Laurent , Christoph Waltz , Eli Roth , Michael Fassbender , Diane Kruger , Daniel Brühl , Til Schweiger , Gedeon Burkhard , Jacky Ido , B.J. Novak , Omar Doom , August Diehl , Denis Ménochet , Sylvester Groth
Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) izle, Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen bir Amerikan savaş filmidir. Film, Nazi işgali altındaki Fransa'da geçen bir alternatif tarih hikayesini anlatmaktadır.
Film, Amerika Birleşik Devletleri tarafından Nazi Almanyası'na karşı savaşan özel bir askeri birliği olan "Inglourious Basterds" (İğrenç Alçaklar) grubunun hikayesini konu alır. Grup, Nazi askerlerini öldürmek için özel bir göreve gönderilir. Diğer bir yandan ise, Fransız sinema sahnesinin güzel bir yıldızı olan Shosanna, Nazilerin Fransa'daki propaganda faaliyetlerine karşı intikam planları yapmaktadır.
Filmin ana karakteri ise, Basterds grubunun lideri olan Aldo Raine'dir. Basterds'ın hedefi, Nazilerin yüksek rütbeli subaylarından bazılarını öldürmektir. Bu amaç doğrultusunda, Alman askerleri ve işbirlikçileri avlamak için birçok farklı taktik kullanırlar.
Film, Nazi Almanyası'nın çöküşüne bir alternatif senaryo sunarken, savaşın insanlarda yarattığı acıları ve travmaları vurgulamaktadır. "Inglourious Basterds", sıradışı bir tarzda yazılmış olan senaryosu ve karakterleriyle, izleyicileri ekran başına kilitleyen bir yapıya sahip bir savaş filmidir.