40 Görüntülenme
Stardust izle (2020)
4.4 IMDB Puanı

Stardust izle (2020)

(Stardust)
  • Yapım Yılı 2020
  • Film Süresi 01
Oyuncular Johnny Flynn , Marc Maron , Jena Malone , Derek Moran , Anthony Flanagan , Julian Richings , Aaron Poole , Monica Parker , Ryan Blakely , Gord Rand , Paulino Nunes , Richard Clarkin , Brendan J. Rowland , Jeremy Legat , Annie Briggs , Olivia Carruthers , Geoffrey McGivern , Lara Heller
"Stardust izle", 1971 yılında Amerikalı müzisyen David Bowie'nin ün kazanmadan önceki hayatını anlatan bir biyografik dram filmidir. Film, Bowie'nin ikonik karakteri Ziggy Stardust'u yaratmadan önceki döneme odaklanmaktadır.
Film, Bowie'nin ABD'deki ilk turu sırasında gerçekleşen, onu Ziggy Stardust'a dönüştüren deneyimleri ele alır. O dönemde Bowie, ABD'de pek tanınmıyordu ve turu boyunca yalnız hissetmekteydi. Ancak bir yandan da, özellikle ünlü müzisyen John Lennon ile tanışması onu müzik dünyasında ileriye taşıyacak ilham kaynaklarından biri olacaktı.
Film, David Bowie'yi canlandıran Johnny Flynn'in performansı ve Bowie'nin hayatına odaklanan senaryosuyla dikkat çekmektedir. Ayrıca Jena Malone, Marc Maron, Anthony Flanagan ve Derek Moran gibi oyuncular da filmde yer almaktadır.