54 Görüntülenme
Tolkien Full hd izle (2019)
6.8 IMDB Puanı

Tolkien Full hd izle (2019)

(Tolkien, Толкин, トールキン 旅のはじまり, Ponas Tolkinas, 托爾金傳, Толкін, A Light in the Darkness)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Fox Searchlight Pictures / Chernin Entertainment
  • Film Süresi 1 saat 52 dakika
Oyuncular Nicholas Hoult , Al Bollands , Kallum Tolkien , Craig Roberts , Harry Gilby , Colm Meaney , Laura Donnelly , Guillermo Bedward , Nia Gwynne , Pam Ferris , Adrian Schiller , Albie Marber , Ty Tennant , Adam Bregman , Tony Nash
Lord of The Rings serisini yıllar süren çalışmaları sonucunda 1954 yılında yayınlamaya başlayan Oxford profesörü J.R.R. Tolkien, edebiyat dünyasına büyük bir eser bırakmıştı. 2000li yıllarda ise Peter Jackson Tolkienin eserlerini beyaz perdeye aktarma kararı almıştı. Tolkienın çocukları tarafından bu filmler pek beğenilmese ve hatta reddedilse de Jackson, Lord of The Rings serisi sayesinde Oscar ödülüne dahi kavuşmuştu. Şimdi ise Tolkienin yaşamından büyük bir kesiti anlatan Tolkienden fragman yayınlandı. Film, Tolkienin genel olarak gençlik dönemine odaklanıyor. Biyografi türündeki Tolkien filmi, efsanevi yazarın yetim kaldığı çocukluk döneminden itibaren yaşamının ilerleyen dönemine uzanıyor. Tolkienin arkadaşlık ve aşkı keşfetme hikayesini izleyicilerine sunmaya hazırlanırken diğer yandan da I. Dünya Savaşı Döneminde Tolkienin yaşadıklarına değiniyor. Tüm bu yaşam deneyimlerinin ise J.R.R. Tolkienin Lord of The Rings evrenini yaratmasında ilham kaynağı olmasına tanıklık edeceğiz. Ayrıca Tolkienin hayat arkadaşı olacak olan Edith Bratt ile de tanışma fırsatı bulacağız.

Dünya çapında efsaneleşen usta fantastik edebiyat yazarı J.R.R. Tolkieni filmde X-Men serisinden, Warm Bodies filminden tanıdığımız Nicholas Hoult canlandırırken, hayat arkadaşı Edith Bratt olarak Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vileın yıldızı Lily Collins karşımıza çıkıyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Mimi Keene, Genevieve OReilly, Craig Roberts, Pam Ferris, Laura Donelly gibi isimler yer alıyor. Tolkienin yönetmenliğini Tom of Finland filmiyle tanıdığımız Kıbrıslı yönetmen Dome Karukoski üstlenirken, filmin senaryosunda Dont Go, The Front Line, Cowboys & Angels filmlerinden tanıdığımız David Gleeson ile Pride filminin senaryosunu kaleme almasıyla karşımıza çıkan Stephen Beresfordun imzası bulunuyor.