117 Görüntülenme
Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (Close Encounters of the Third Kind) izle
7.6 IMDB Puanı

Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (Close Encounters of the Third Kind) izle

(Close Encounters of the Third Kind)
  • Yapım Yılı 1977
  • Film Süresi 02
Oyuncular Richard Dreyfuss , François Truffaut , Teri Garr , Melinda Dillon , Bob Balaban , J. Patrick McNamara , Warren J. Kemmerling , Roberts Blossom , Philip Dodds , Cary Guffey , Shawn Bishop , Adrienne Campbell , Justin Dreyfuss , Lance Henriksen , Merrill Connally , George DiCenzo , Amy Douglass , Alexander Lockwood
"Close Encounters of the Third Kind izle" (Üçüncü Türün Yakın İlişkileri), 1977 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Film, ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından yönetilmiş ve yazılmıştır. Hikaye, Dünya'ya gizemli bir şekilde yaklaşan uzay gemileri ve insanlar arasındaki iletişimi ele almaktadır.
Film, Roy Neary adlı elektrik mühendisinin (Richard Dreyfuss) yaşadığı olağanüstü deneyimleri konu alır. Roy, UFO'ları gördüğü ve bu deneyimlerin onun hayatını sonsuza kadar değiştirdiği bir olaya şahit olur. Benzer deneyimlere sahip diğer insanlarla bir araya gelir ve içgüdüsel olarak Dünya dışı varlıklarla iletişim kurmaya çalışırlar.
Hikaye, uzay gemilerinin ulaştığı yer olan Wyoming'deki Devil's Tower adlı bir dağa doğru ilerler. Bu sırada Amerikan hükümeti, uzay gemilerinin kökenini ve amacını araştırır. Film, insanların ve uzaylıların bir araya gelme çabalarını, iletişim zorluklarını ve insanların bu gizemli deneyimler karşısında nasıl değiştiğini anlatarak büyülü ve etkileyici bir hikaye sunar.
"Close Encounters of the Third Kind," görsel efektleri, müziği ve hikayesiyle bilim kurgu sinemasının klasiklerinden biri olarak kabul edilir.