30 Görüntülenme
Yeti Efsanesi | Abominable Türkçe Dublaj izle (2019)
7.0 IMDB Puanı

Yeti Efsanesi | Abominable Türkçe Dublaj izle (2019)

(Abominable, Un amigo abominable, Everest - Ein Yeti will hoch hinaus, Abominável, Загубеният Йети, Xue Ren Qi Yuan, 雪人奇缘, Den lille afskyelige snemand, Jeti, Γέτι)
  • Yapım Yılı China
  • Yapım Şirketi DreamWorks Animation / Pearl Studio / China Film Co-Production / Dentsu
  • Film Süresi 1 saat 37 dakika
Oyuncular Chloe Bennet , Albert Tsai , Tenzing Norgay Trainor , Joseph Izzo , Eddie Izzard , Sarah Paulson , Tsai Chin , Michelle Wong , Rich Dietl , James Hong , Christine Lin , Kym Miller , Jason Ko , Trevor Devall , Karen Huie
Yeti Efsanesi izle, Filmde, modern Çin'in büyük bir şehrinde yaşayan genç bir kız olan Yi'nin, şehrin çatılarında saklanan büyük bir yaratık keşfetmesiyle başlar. Yaratık, Everest adında bir yeti'dir ve Himalayalar'dan kaçarak evine dönmeye çalışmaktadır.
Yi, yaratığı gizli tutarak ve onu evine götürmek için arkadaşları Jin ve Peng ile birlikte yola çıkar. Ancak, onları takip eden gizemli bir bilim adamı ve onun adamları, yaratığı ele geçirip laboratuvar ortamında incelemek istemektedirler.
Yi ve arkadaşları, karşılaştıkları zorlukları aşarak, yaratığı Himalayalar'a götürmeye çalışırken bir yandan da onun sırrını korumak zorundadırlar. Bu sırada, Yi kendi geçmişiyle yüzleşir ve ailesine olan sevgisini keşfeder.
Abominable filminin yönetmenliğini Jill Culton ve Todd Wilderman yapmıştır. Filmin görsel efektleri, müzikleri ve sıcak hikayesiyle çocuklar ve yetişkinler tarafından sevilerek izlenmiştir.