60 Görüntülenme
Zamanda Tutsak – Old izle (2021)
5.8 IMDB Puanı

Zamanda Tutsak – Old izle (2021)

(Old)
  • Yapım Yılı ingilizce
  • Yapım Şirketi Universal Pictures / Blinding Edge Pictures / Perfect World Pictures
  • Film Süresi 01
Oyuncular Thomasin McKenzie , Abbey Lee , Nikki Amuka-Bird , Ken Leung , Eliza Scanlen , Aaron Pierre , Embeth Davidtz , Emun Elliott , Alexa Swinton , Gustaf Hammarsten , Kathleen Chalfant , Francesca Eastwood , Nolan River , Luca Faustino Rodriguez , Mikaya Fisher , Kailen Jude
Zamanda Tutsak (Old) izle, yönetmenliğini M. Night Shyamalan'ın yaptığı bir gerilim filmidir. Film, ünlü bir çizgi romanın uyarlaması olan "Sandcastle"dan esinlenilmiştir.
Film, bir tatil adasında geçmektedir. İki aile tatil yapmak için adaya giderler ve sahilde güneşlenirlerken, yakınlarındaki koyda bir grup turistin öldürüldüğü haberini alırlar. Kısa süre sonra, kendilerini garip bir şekilde hızlandırılmış yaşlanma sürecinin içinde bulurlar ve yaşlanma süreci giderek hızlanmaya başlar. Bir süre sonra, adada başka insanlar da aynı durumla karşı karşıya kalır ve grup, adada yaşayan gizemli bir figürün izini sürerek bu garip durumun nedenini bulmaya çalışır.
Film, insanların yaşlanmaya karşı duyduğu korkunun yanı sıra, zamana, hayatta kalma mücadelesine ve insanların doğayla olan mücadelesine de değinmektedir. Ayrıca, zamanın insan hayatı üzerindeki gücünü ve kontrolünü sorgulayan bir film olarak da değerlendirilebilir.