38 Görüntülenme
12 Kızgın Adam izle
9.0 IMDB Puanı

12 Kızgın Adam izle

(12 Angry Men, Doce hombres en pugna, 12 hombres en pugna, Die 12 Geschworenen, De twaalf gezworenen, 12 Homens e uma Sentença, Doze Homens e Uma Sentença, 12 разгневени мъже, Douze hommes en colère, 12 ljutih muškaraca, Dvanáct rozhněvaných mužů, Dvanásť rozhnevaných mužov, Tolv vrede mænd, 12 vihast meest, Valamiesten ratkaisu, Juryns beslut, 12 hommes en colère, Die zwölf Geschworenen, Oi 12 enorkoi, Οι δώδεκα ένορκοι, Tizenkét dühös ember, 12 Reiðir Menn, 12 Mard-e khashmgin, La parola ai giurati, Juuni nin no okoreru otoko, 十二人の怒れる男, 12 įtūžusių vyriškių, 12 edsvorne menn, Dwunastu gniewnych ludzi, Doze Homens em Fúria, 12 oameni furiosi, 12 Oameni mânioşi, 12 рaзгневанных мужчин, 12 гневних људи, 12 jeznih mož, 12 разгневанных мужчин, 12 hombres sin piedad, Doce hombres sin piedad, Dotze homes sense pietat, 12 edsvurna män, 十二怒漢, 12 Öfkeli Adam, 12 розгніваних чоловіків, Twelve Angry Men, 12 gnjevnih ljudi, 12 gnevnih ljudi)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Orion-Nova Productions
  • Film Süresi 1 saat 36 dakika
Oyuncular Martin Balsam , John Fiedler , Lee J. Cobb , E.G. Marshall , Jack Klugman , Edward Binns , Jack Warden , Henry Fonda , Joseph Sweeney , Ed Begley , George Voskovec , Robert Webber
"12 Kızgın Adam izle", 1957 yapımı bir Amerikan drama filmidir. Film, bir jüri odasında geçer ve bir cinayet davasını ele alır.
Film, bir cinayet davası için seçilen 12 jüri üyesini konu alır. Tüm jüri üyeleri, sanığın suçlu olduğuna inanmaktadır. Ancak, bir jüri üyesi, sanığın masum olduğuna inandığını savunur ve diğer jüri üyeleriyle tartışmaya başlar.
Jüri üyeleri, kanıtların ve tanıkların beyanlarını tekrar gözden geçirir ve birbirleriyle çatışır. Ancak, sorgulamaları devam ettikçe, bazı jüri üyeleri, sanığın masumiyeti konusunda şüpheleri olduğunu fark eder. Gerilim dolu bir atmosferde geçen filmde, jüri üyeleri bir karara varmak zorundadırlar.
12 Angry Men, adalet, insan doğası ve ön yargı konularını ele alır. Ayrıca, filmin siyah beyaz çekilmesi, kısıtlı bir mekânda geçmesi ve oyuncuların performansı ile övgü toplamıştır. 12 Angry Men, eleştirmenler tarafından çok beğenilmiş ve 1957 yılında 3 dalda Oscar adaylığı almıştır.