51 Görüntülenme
Ay Beyazdır (Paper Moon) izle
8.1 IMDB Puanı

Ay Beyazdır (Paper Moon) izle

(Paper Moon)
  • Yapım Yılı 1973
  • Film Süresi 01
Oyuncular Ryan O'Neal , Tatum O'Neal , Madeline Kahn , John Hillerman , P.J. Johnson , Jessie Lee Fulton , James N. Harrell , Lila Waters , Noble Willingham , Bob Young , Jack Saunders , Jody Wilbur , Liz Ross , Yvonne Harrison , Ed Reed , Dorothy Price , Eleanor Bogart , Dorothy Forster
Ay Beyazdır (Paper Moon) izle, 1973 yapımı bir Amerikan filmidir. Film, Peter Bogdanovich tarafından yönetilmiş ve Tatum O'Neal, Ryan O'Neal, ve Madeline Kahn gibi oyuncuların performanslarına sahne olmuştur. Film, 1930'ların Büyük Buhran döneminde, Missouri'nin küçük kasabalarında geçen bir komedi-drama türündedir.
Hikaye, sahtekarlık yaparak insanları kandıran ve bir cenaze töreninde birbirlerini tanıyan Moses Pray (Ryan O'Neal) ve 9 yaşındaki yetim kızı Addie Loggins (Tatum O'Neal) arasında döner. Addie, annesinin ölümünden sonra Moses'ın yanına gelir ve bu ikili birlikte yolculuğa çıkarlar. Addie oldukça akıllı ve kurnazdır ve sahtekarlık işinde Moses'a yardım eder. İkilinin yolu, fırsatlar arayarak ve çeşitli dolandırıcılık numaralarıyla dolu bir yolculukla devam eder.
"Paper Moon izle," hem dramatik hem de komik unsurları bir araya getiren bir film olarak tanınır. Tatum O'Neal, performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandı ve bu filmle sinema tarihine adını yazdırdı. Film, dönemin atmosferini ve Büyük Buhran döneminin zorluklarını başarılı bir şekilde yansıtır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın