25 Görüntülenme
Baba Parası izle (2020)
4.6 IMDB Puanı

Baba Parası izle (2020)

(Baba Parasi)
  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi Sinehane / TR 40 33 Productions
  • Film Süresi 1s 56dk
Oyuncular Ahmet Kural , Murat Cemcir , Seher Devrim Yakut , Rasim Öztekin , Yagmur Tanrisevsin , Özgür Emre Yildirim , Deniz Barut , Giray Altinok , Ayhan Tas , Osman Alkas , Demir Karahan
"Baba Parası izle" 2020 yapımı bir Türk komedi filmidir. Film, başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Devrim Yakut'un yer aldığı bir hikaye anlatır.
Filmde, ailelerinin para sıkıntısı çektiği bir dönemde büyük bir fırsat yakalayan iki kardeşin maceraları konu ediliyor. Ahmet Kural'ın canlandırdığı Kudret, eşi ve iki çocuğuyla yaşayan bir marangozdur ve maddi sıkıntıları vardır. Kardeşi Zafer (Murat Cemcir) ise farklı işlerle uğraşan bir hayat kadınına âşıktır.
Bir gün, Kudret ve Zafer, sahip oldukları bir tarlayı, büyük bir paraya satabileceklerini öğrenirler. Ancak, arazinin sahibi ölmüştür ve mirasçıları arasında bir çekişme başlamıştır. Kudret ve Zafer, araziyi satın almak için mirasçılardan biri olan Şahin Bey (Devrim Yakut) ile anlaşma yaparlar. Ancak, işler hiç beklemedikleri şekilde karmaşık hale gelir ve bu süreçte birbirinden ilginç karakterlerle tanışırlar.
Film, Türk komedi geleneğine uygun bir şekilde, kara mizah, absürd olaylar ve sürprizlerle doludur. "Baba Parası", aile, para ve insan ilişkileri hakkında da derin düşüncelere sebep olabilecek bir hikaye sunar.