40 Görüntülenme
Bir Yaratığın Doğuşu – Le complexe de Frankenstein izle (2015)
7.4 IMDB Puanı

Bir Yaratığın Doğuşu – Le complexe de Frankenstein izle (2015)

(Creature Designers - The Frankenstein Complex)
  • Yapım Yılı Fransa
  • Yapım Şirketi n/A
  • Film Süresi Kast ekibi
Oyuncular Rick Baker , Joe Dante , Guillermo del Toro , Mick Garris , Alec Gillis , Steve Johnson , John Landis , Greg Nicotero , Kevin Smith , Phil Tippett , Chris Walas , Matt Winston , Tom Woodruff Jr.
Bir Yaratığın Doğuşu (Le complexe de Frankenstein) izle, 2015 yapımı bir Fransız filmidir ve yönetmenliğini Gilles Paquet-Brenner yapmıştır.
Film, Paris'te yaşayan, 30'lu yaşlarında olan bir adam olan Xavier'in hikayesini anlatır. Xavier, psikanalist bir doktora gitmeye karar verir ve bu süreçte kendisini keşfetmeye başlar. Kendisini tanıdıkça, çocukluk anıları ve ailesi hakkında sırlar öğrenir.
Xavier, özellikle annesi ve kız kardeşi hakkında bazı sırları öğrenir. Ailesi hakkında öğrendiği gerçekler, onun için büyük bir şok olur ve kendi kimliği hakkında şüpheler duymaya başlar. Ayrıca, doktoruyla yaptığı terapi oturumlarında, yavaş yavaş bir Frankenstein kompleksi geliştirdiğini fark eder. Bu kompleks, kendi kimliğini yaratma ve başkalarının hayatlarını kontrol etme ihtiyacından kaynaklanır.
Film, aile ilişkileri, kimlik arayışı, anılar ve psikolojik rahatsızlıklar gibi konuları ele alır. Xavier'in çocukluğu ve ailesi hakkında öğrendikleri, kendi kimliğini bulmak için yaptığı yolculuğu etkiler. Filmin başrollerinde Jérémie Renier, Marthe Keller ve Zita Hanrot gibi Fransız oyuncular yer almaktadır.