25 Görüntülenme
Cennet Sineması – Nuovo Cinema izle (1988)
8.5 IMDB Puanı

Cennet Sineması – Nuovo Cinema izle (1988)

(Nuovo Cinema Paradiso, Cinema Paraíso, Cinema Paradiso, Ново кино Парадизо, Cinéma Paradiso, Kino Paradiso, Bio Ráj, Mine aftener i Paradis, Le Cinema Paradis, Sinema o Paradeisos, Σινεμά ο Παράδεισος, Nyû shinema paradaisu, ニュー・シネマ・パラダイス, Naujasis Paradiso kino teatras, Новый кинотеатр «Парадизо», Биоскоп Парадизо, Kino Raj, Novi kino Paradiz, Nuevo Cinema Paradiso, 新天堂樂園, Cennet Sineması, Новий кінотеатр «Парадізо», Cinema Paradiso)
  • Yapım Yılı Italy
  • Yapım Şirketi Cristaldifilm / Les Films Ariane / Rai 3 / TF1 Films Production / Forum Picture
  • Film Süresi 2 saat 35 dakika
Oyuncular Antonella Attili , Enzo Cannavale , Isa Danieli , Leo Gullotta , Marco Leonardi , Pupella Maggio , Agnese Nano , Leopoldo Trieste , Salvatore Cascio , Tano Cimarosa , Nicola Di Pinto , Roberta Lena , Nino Terzo , Jacques Perrin , Philippe Noiret
"Cennet Sineması izle", 1988 yapımı İtalyan drama filmidir. Film, Tornatore'nin doğduğu Sicilya kasabasında geçmektedir.
Film, bir zamanlar film gösterimleri yapılan bir sinema salonunda büyüyen Salvatore Di Vita adlı bir çocuğun hayatını anlatmaktadır. Salvatore, bir sinema kâşifi olan Alfredo'ya hayranlık duyar ve onun yardımıyla sinemada çalışmaya başlar. Alfredo, Salvatore'a hayatı boyunca unutamayacağı dersler verir ve onu sinemanın büyüsüne kaptırır.
Filmin ana teması, Salvatore ve Alfredo'nun öğrenci-öğretmen ilişkisidir. Film, Salvatore'un sinemadaki kariyerine ve hayatındaki aşklara odaklanır. Filmdeki aşk sahneleri ve diğer sahneler, genellikle sinema aracılığıyla anlatılır. Salvatore, kasabadan ayrılmak zorunda kaldığında, kendini sevdiği kadınla buluşmak için uğraşır ve yıllar sonra kasabaya geri döndüğünde, geçmişle yüzleşir.
Nuovo Cinema Paradiso izle, birçok ödül kazanmış ve eleştirmenler tarafından övülmüştür. Film, genellikle aşk, dostluk, anılar ve sinema gibi temalara değinir. Ayrıca, filmde yer alan müzikler de övgü toplamıştır ve film, İtalyan sinemasının en önemli eserleri arasında yer almaktadır.