21 Görüntülenme
Florida – Floride izle (2015)
6.5 IMDB Puanı

Florida – Floride izle (2015)

(Florida)
  • Yapım Yılı Fransa
  • Yapım Şirketi Gaumont / F Comme Film / Ciné@ / Gaumont / Cinéfrance 1888 / France 2 Cinéma / Canal+ / Rhône-Alpes Cinéma / Ciné+ / D8 / France Télévisions / Région Rhône-Alpes / Centre national du cinéma et de l'image animée (CNC) / Delta Cinéma / La Banque Postale Image 8 / Sofica Manon 5 / Ondamax Films
  • Film Süresi Kast ekibi
Oyuncular Jean Rochefort , Sandrine Kiberlain , Laurent Lucas , Anamaria Marinca , Clément Métayer , Coline Beal , Édith Le Merdy , Christèle Tual , Carine Piazzi , Stéphanie Bataille , Charline Bourgeois-Tacquet , Philippe Duclos , Xavier de Guillebon , Martine Erhel , Audrey Looten , David Clark , Kelina Riva , Rémy Roubakha
Florida (Floride) izle, 2015 Fransız filmi, Philippe Le Guay tarafından yazılmış ve yönetilmiştir.
Film, Fransa'da yaşayan, yaşlı bir adam olan Claude'ın hikayesini anlatır. Claude, hayatının geri kalanını, eşi ve çocuklarından uzakta, güzel bir evde Florida'da geçirmeye karar verir. Ancak eşi Lillian, Florida'ya gitmemeye karar verir ve kendi hayatını yaşamaya devam eder.
Claude, Florida'da kalmaya karar verir ve hayatını yeni tanıştığı arkadaşları ve küçük kızı Béatrice ile birlikte sürdürür. Béatrice, Claude'un bakıcılığını yapmaktadır ve ona sürekli olarak sevgi ve ilgi gösterir.
Ancak, Claude'un zihninde zaman zaman karamsar düşünceler oluşmaya başlar ve geçmişte yaptığı hataları hatırlar. Eski arkadaşları ve ailesi ile iletişim kurmaya çalışır ve hayatının geri kalanını bir şekilde yeniden düzeltmeye çalışır.
"Floride", yaşlanma, yalnızlık ve aile bağları gibi temaları ele alır. Film, ayrıca hayatın her anının önemli olduğunu ve geçmişte yapılan hataların telafisinin mümkün olduğunu vurgular. Filmin başrollerinde Jean Rochefort, Sandrine Kiberlain ve Laurent Lucas gibi Fransız oyuncular yer almaktadır.