146 Görüntülenme
Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları izle (1981)
8.4 IMDB Puanı

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları izle (1981)

(Raiders of the Lost Ark, Indiana Jones y los cazadores del arca perdida, Los cazadores del arca perdida, Indiana Jones e os Caçadores da Arca Perdida, Os Caçadores da Arca Perdida, Похитители на изчезналия кивот, Les aventuriers de larche perdue, Indiana Jones i otimači izgubljenog kovčega, Dobyvatelé ztracené archy, Jagten på den forsvundne skat, Indiana Jones kadunud laeka jälil, Jakten på den försvunna skatten, Kadonneen aarteen metsästäjät, Indiana Jones et les Aventuriers de larche perdue, Jäger des verlorenen Schatzes, Oi kynigoi tis hamenis kivotou, Οι κυνηγοί της χαμένης κιβωτού, Az elveszett frigyláda fosztogatói, Innrás týndu arkarinnar, Khoye Hue Aark Ke Hamalaavaron, Last Pelaiyin Reytars, Losta Arkace Rayadarsa, Indiana Jones VeShodeday HaTeiva HaAvouda, Indiana Jones e i predatori dellarca perduta, I predatori dellarca perduta, Reidâsu/Ushinawareta âku, レイダース 失われたアーク《聖櫃》, Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai, Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark, Jakten på den forsvunne skatten, Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki, Poszukiwacze zaginionej arki, Os Salteadores da Arca Perdida, Indiana Jones în cautarea arcei pierdute, Indiana Jones şi căutătorii arcei pierdute, Индиана Джонс)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures / Lucasfilm
  • Film Süresi 1 saat 55 dakika
Oyuncular Harrison Ford , Karen Allen , Paul Freeman , Ronald Lacey , John Rhys-Davies , Denholm Elliott , Alfred Molina , Wolf Kahler , Anthony Higgins , Vic Tablian , Don Fellows , William Hootkins , Bill Reimbold , Fred Sorenson , Patrick Durkin
"Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları izle" (Raiders of the Lost Ark), Steven Spielberg'in yönettiği ve George Lucas'ın yarattığı, 1981 yapımı bir macera filmidir. Film, Indiana Jones adlı bir arkeologun, kayıp Ark of the Covenant (Antlaşma Sandığı) adlı kutsal bir nesneyi bulmak için verdiği mücadeleyi konu alır.
Film, 1936 yılında başlar. Indiana Jones, profesör olduğu üniversitedeki işinden ayrılarak, kayıp sandığı bulmak için bir maceraya atılır. Sandık, hem Museviler hem de Nazi Almanyası tarafından aranmaktadır, çünkü sandık, Tanrı'nın Musa'ya verdiği on emir taşıyan bir sandıktır ve sahibi dünyayı yönetebileceği düşünülmektedir.
Jones, kadim tapınakları keşfeder, zorlu tuzaklardan kaçar ve kötü niyetli düşmanları alt ederek sandığı bulmaya çalışır. Filmin çekimleri, ünlü serinin ilk bölümü olan "Indiana Jones" serisine ilham kaynağı oldu ve macera, heyecan ve arkeolojik gizemlerle dolu bir hikaye sunar.
"Raiders of the Lost Ark", yüksek tempolu aksiyon sahneleri, eşsiz karakterleri ve unutulmaz müzikleri ile sinema tarihinin en unutulmaz filmlerinden biri olarak kabul edilir.