54 Görüntülenme
Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle (2007)
8.2 IMDB Puanı

Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle (2007)

(El laberinto del fauno, El Laberinto del Fauno, Pans Labyrinth, O Labirinto do Fauno, Лабиринтът на фавна, Le labyrinthe de Pan, Panov labirint, Faunův labyrint, Pans labyrint, Laberinto del fauno, Paani labürint, Faunin labyrintti, Faunens labyrint, Pavnis labirinti, Pans Labyrinth, O lavyrinthos tou Pana, Ο λαβύρινθος του Πάνα, A faun labirintusa, El Laberinto Del Fauno, Hezartoo-ye Pan, Hamavokh shel Pan, Il labirinto del fauno, パンズ・ラビリンス, Pāna labirints, Pano labirintas, Labirynt fauna, Labirintul lui Pan, Лабиринт Фавна, Панов лавиринт, Faunov labyrint, Favnov labirint, 羊男的迷宮, Panın Labirenti, Лабіринт Фавна, The Labyrinth of the Faun)
  • Yapım Yılı Mexico
  • Yapım Şirketi Estudios Picasso / Tequila Gang / Esperanto Filmoj / Sententia Entertainment / Telecinco / CafeFX / OMM
  • Film Süresi 1 saat 58 dakika
Oyuncular Ivana Baquero , Sergi López , Maribel Verdú , Doug Jones , Ariadna Gil , Álex Angulo , Manolo Solo , César Vea , Roger Casamajor , Ivan Massagué , Gonzalo Uriarte , Eusebio Lázaro , Francisco Vidal , Juanjo Cucalón , Lina Mira
"Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle", Paul Thomas Anderson tarafından yazılan ve yönetilen, başrolünde Daniel Day-Lewis'in yer aldığı bir Amerikan drama filmidir.
Film, Amerika'nın erken petrol endüstrisi döneminde geçmektedir ve Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) adlı bir petrol arayıcısının hikayesine odaklanır. Daniel, çetin çalışma koşulları altında petrol aramaya başlar ve başarıya ulaşmak için her türlü yolu dener. Sonunda, kendi petrol şirketini kurar ve petrol endüstrisinde büyük bir başarı elde eder.
Daniel'in hayatı, petrolün para ve güç için ne kadar önemli olduğu gerçeği etrafında şekillenir. Ancak, Daniel'in başarısı, karanlık bir kişilik tarafından yönetilmektedir ve hayatındaki insanlara çok az değer vermektedir. İlişkileri, işi için bir araç olarak kullanır ve oğlu H.W. (Dillon Freasier) da bundan muzdariptir.
Hikaye, Daniel'in rahip Eli Sunday (Paul Dano) ile karşı karşıya gelmesiyle zirveye ulaşır. Eli, petrol kuyularının yakınındaki kilisenin lideridir ve petrol endüstrisinin yarattığı zenginliğin bir kısmının kiliseye gitmesini talep eder. Ancak, Daniel, Eli'yi manipüle ederek onun din adamlığı iddiasını sorgular.
"There Will Be Blood", insanın doğasındaki açgözlülük, güç arzusu ve kişisel çıkarlar üzerine derin bir karakter çalışmasıdır. Film, petrol endüstrisinin doğuşuyla birlikte, aynı zamanda bir bireyin topluma uyum sağlamak için yaptığı fedakarlıkların ve bu fedakarlıkların onu nasıl etkilediğinin gösterildiği bir hikayedir.