36 Görüntülenme
Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle – (2007)
8.2 IMDB Puanı

Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle – (2007)

(There Will Be Blood, Petróleo sangriento, Sangue Negro, Ще се лее кръв, Il y aura du sang, Bit će krvi, Correrá la sangre, Až na krev, Satasil aldemaa, Veri hakkab voolama, Tha hythei aima, Θα χυθεί αίμα, Vérző olaj, Khun bepa khahad shod, Ze yigamer bedam, Il petroliere, ゼア・ウィル・ビー・ブラッド, Plūdīs asinis, Bus kraujo, Aż poleje się krew, Haverá Sangue, Va Curge Sange, Нефть, Биће крви, Čierna Krv, Tekla bo kri, Pozos de ambición, 黑金企業, Kan dökülecek, Нафта, Oil!)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Paramount Vantage / Miramax / Ghoulardi Film Company
  • Film Süresi 2 saat 38 dakika
Oyuncular Daniel Day-Lewis , Martin Stringer , Matthew Braden Stringer , Jacob Stringer , Joseph Mussey , Barry Del Sherman , Harrison Taylor , Stockton Taylor , Paul F. Tompkins , Dillon Freasier , Kevin Breznahan , Jim Meskimen , Erica Sullivan , Randall Carver , Coco Leigh
"Kan dökülecek (There Will Be Blood) izle", yönetmenliğini Paul Thomas Anderson'ın yaptığı, başrolünde Daniel Day-Lewis'in yer aldığı, 2007 Amerikan drama filmidir.
Film, Amerikan petrol endüstrisinin erken yıllarında, Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) adlı bir petrol işletmecisinin hayatını anlatır. Plainview, yalnız bir adamdır ve insanların doğal kaynaklar üzerindeki çekişmesi sırasında petrol bulup zengin olur. Kendi petrol şirketini kurar ve başarılı olmak için her türlü yolu dener.
Ancak, Daniel'in başarıya açlıkla dolu hayatı, oğlu H.W. (Dillon Freasier) ile ilişkisinde sorunlu hale gelir. Ayrıca, H.W. bir iş kazasında sağır olur ve Daniel, oğlunu yalnızca bir reklam aracı olarak kullanmaya başlar. Daniel'in yalnızlığı ve bencil tutkusu, onu zamanla karanlık bir yere doğru sürükler.
Hikaye, Eli Sunday (Paul Dano) adlı bir rahiple olan çekişmesi üzerine de odaklanır. Eli, Daniel'in işletmesinin bulunduğu bölgedeki kilise lideridir ve onun kendi çıkarlarına uygun olarak hareket ettiğini düşünür. Daniel ve Eli arasındaki rekabet, gergin bir noktaya kadar tırmanır ve trajik sonuçlar doğurur.
"There Will Be Blood", Amerikan tarihindeki petrol endüstrisinin doğuşuna, insan doğasının karanlık yönlerine ve paranın insan psikolojisi üzerindeki etkilerine odaklanan bir karakter çalışmasıdır. Film, yalnızca Daniel'in yalnızlığı ve kişisel saplantıları üzerinde değil, aynı zamanda Amerikan tarihinin sosyal, ekonomik ve kültürel yönleri üzerinde de düşündürücü bir hikaye sunar.