26 Görüntülenme
Korkusuz (Huo Yuan Jia) izle (2006)
7.6 IMDB Puanı

Korkusuz (Huo Yuan Jia) izle (2006)

(Huo Yuan Jia, El duelo, Fearless, O Mestre das Armas, Le maître darmes, 霍元甲, Neustrasivi, Atrotos, Άτρωτος, Legend of a Fighter, A küzdelem útja, Lelo Pahad, Spirit, Supiritto, SPIRIT, Bezbailīgais, Bebaimis, Nieustraszony, A Coragem do Guerreiro, Fara teama, Бесстрашный, Neustrašivi, Fearless - Sin miedo, Korkusuz, Безстрашний, Jet Lis Fearless, Untitled Jet Li Project, Hoắc Nguyên Giáp)
  • Yapım Yılı China
  • Yapım Şirketi Golden Harvest Company / Beijing Film Studio / China Film Co-Production Corporation / China Film Group Corporation (CFGC) / Hero China International / Prosperity Pictures / Wide River Investments
  • Film Süresi 1 saat 44 dakika
Oyuncular Jet Li , Li Sun , Yong Dong , Yun Qu , Ailing Xu , Collin Chou , Hee Ching Paw , Nathan Jones , Shidô Nakamura , Brandon Rhea , Anthony De Longis , Jean Claude Leuyer , Zhi-Hui Chen , Jacky Heung , Zhigang Zhao
Korkusuz (Huo Yuan Jia) izle, adlı 2006 yapımı bir Hong Kong biyografik aksiyon filmidir. Film, 1900'lü yılların başında yaşamış gerçek bir kişi olan Huo Yuanjia'nın yaşam öyküsünü anlatmaktadır.
Huo Yuanjia, genç yaşta babasının dövüş okulu olan Jingwu Spor Salonu'nda öğrenci olarak kaydolur. Huo, hızla yeteneklerini geliştirir ve Jingwu'nun en başarılı öğrencilerinden biri haline gelir. Ancak bir gün, babasının ölümü ve arkasından gelen kaygı ve üzüntü Huo'yu depresyona sokar ve dövüş sanatlarına olan inancını kaybettirir.
Daha sonra Huo, dünya dövüş sanatları şampiyonu bir yabancı tarafından meydan okunur ve ülkesinin onuru için bu mücadeleye katılır. Huo, Çin'in en iyi dövüş sanatları ustalarını yenerek yabancıya karşı ülkesinin onurunu korur. Ancak daha sonra Huo, yabancıların Çin kültürüne saygı göstermemesi ve Çinli dövüş sanatları ustalarını öldürmesi üzerine öfkelendirir.
Huo, ülkesindeki yabancı işgaline karşı mücadele etmek için Jingwu Spor Salonu'nu yeniden açar ve Çin'in geleneksel dövüş sanatlarının önemini vurgular. Ancak Huo'nun yabancı işgalcilere karşı savaşı ve ailesinin trajik kaybı sonrasında, onun öğrencileri tarafından Huo'nun dövüş sanatları öğretilerine olan inancının yeniden canlandırılması gerekecektir.
Huo Yuan Jia'nın hayat öyküsü, Çin dövüş sanatları tarihinde önemli bir yere sahip olmuştur ve film, Huo Yuanjia'nın mücadelesini ve Çin'in dövüş sanatları kültürünü koruma çabalarını anlatarak, tarihsel ve kültürel bir değer taşımaktadır.