61 Görüntülenme
Kurtlarla Dans (Dances with Wolves) izle (1990)
8.0 IMDB Puanı

Kurtlarla Dans (Dances with Wolves) izle (1990)

(Dances with Wolves, Danza con lobos, Der mit dem Wolf tanzt, Plesovi sa Vukovima, Dança com Lobos, Танцуващият с вълци, Il danse avec les loups, Ples s vukovima, Tanec s vlkmi, Tanec s vlky, Danser med ulve, Alraghs maa alzeab, Tantsib koos huntidega, Dansar med vargarna, Tanssii susien kanssa, Danse avec les loups, Horevontas me tous lykous, Χορεύοντας με τους λύκους, Farkasokkal táncoló, Raghsandeh ba gorgha, Roked Im Zeevim, Balla coi lupi, ダンス・ウィズ・ウルブズ, Šokis su vilkais, Danser med ulver, Tańczący z wilkami, Danças com Lobos, Cel care danseaza cu lupii, Танцующий с волками, Ples sa vukovima, Plese z volkovi, Ballant amb llops, Bailando con lobos, Dansar med vargar, 與狼共舞, Kurtlarla dans, Той, що танцює з вовками, Khieu Vu Voi Bay Soi)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Tig Productions / Majestic Films International / Allied Filmmakers
  • Film Süresi 3 saat 1 dakika
Oyuncular Kevin Costner , Mary McDonnell , Graham Greene , Rodney A. Grant , Floyd Red Crow Westerman , Tantoo Cardinal , Robert Pastorelli , Charles Rocket , Maury Chaykin , Jimmy Herman , Nathan Lee Chasing His Horse , Michael Spears , Jason R. Lone Hill , Tony Pierce , Doris Leader Charge
Kurtlarla Dans (Dances with Wolves) izle, 1990 yılında yönetmenliğini Kevin Costner'ın yaptığı, başrolünü de kendisinin üstlendiği bir Amerikan yapımı epik batı filmidir.
Film, Amerikan İç Savaşı döneminde (1861-1865) yalnız bir askerin (John Dunbar adında) hayatını anlatır. Yaralanmış bir şekilde savaşta kahramanlık gösteren Dunbar, savaş sonrası bir istasyonda görev almak üzere batıya doğru seyahat eder. Orada, Kendisiyle dost olmaya çalışan Sioux Kızılderili kabilesinin bir üyesi olan "At Düşüren" adlı kadın sayesinde, kabile üyeleriyle yakınlaşmaya başlar ve onların dilini, kültürünü ve yaşam biçimlerini öğrenir.
Dunbar, Siouxlarla birlikte yaşamanın neşesini keşfederken, aynı zamanda beyazların Kızılderililerle olan ilişkisine karşı açıktan tavır almaya başlar. Ancak bu, onu eski arkadaşları ve ordusuyla çatışmaya sokar. Sonuç olarak, Dunbar, ona yeni bir aile, bir amaç ve bir anlam veren hayatının önemli bir parçası olan kabile ile birlikte yaşama kararını verir.