116 Görüntülenme
Kuzuların Sessizliği izle (1991)
8.6 IMDB Puanı

Kuzuların Sessizliği izle (1991)

(The Silence of the Lambs, El silencio de los inocentes, Das Schweigen der Lämmer, O Silêncio dos Inocentes, Мълчанието на агнетата, Le silence des agneaux, 沉默的羔羊, Kad jaganjci utihnu, Mlčení jehňátek, Mlčanie jahniat, Ondskabens øjne, Somt alhemlan, Voonakeste vaikimine, När lammen tystnar, Uhrilampaat, Kravta dumili, I siopi ton amnon, Η σιωπή των αμνών, A bárányok hallgatnak, Sokout-e bareha, Il silenzio degli innocenti, Hitsujitachi no Chinmoku, 羊たちの沈黙, Avinėlių tylejimas, De schreeuw van het lam, Nattsvermeren, Milczenie owiec, Tacerea mieilor, Молчание ягнят, Кад јагањци утихну, Mlčanie Jahniat, Ko jagenjčki obmolknejo, El silenci dels anyells, El silencio de los corderos, Kuzuların Sessizliği, Мовчання ягнят, Silence of the Lambs, Sự Im Lặng Của Bầy Cừu)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Strong Heart/Demme Production / Orion Pictures
  • Film Süresi 1 saat 58 dakika
Oyuncular Jodie Foster , Lawrence A. Bonney , Kasi Lemmons , Lawrence T. Wrentz , Scott Glenn , Anthony Heald , Frankie Faison , Don Brockett , Frank Seals Jr. , Stuart Rudin , Anthony Hopkins , Maria Skorobogatov , Jeffrie Lane , Leib Lensky , George Red Schwartz
Kuzuların Sessizliği (The Silence of the Lambs) izle, (1991), Thomas Harris'in aynı adlı romanından uyarlanmış bir Amerikan gerilim filmidir. Film, bir FBI ajanının, seri katil Hannibal Lecter'ın yardımını alarak bir diğer seri katili yakalamak için verdiği mücadeleyi anlatır.
Filmin hikayesi, Clarice Starling (Jodie Foster) adlı genç bir FBI ajanının, psikopat Buffalo Bill (Ted Levine) adlı bir seri katili yakalamak için görevlendirilmesiyle başlar. Starling, Buffalo Bill'in zihnindeki dünyayı anlamak için ünlü seri katil Hannibal Lecter'ın (Anthony Hopkins) yardımına başvurur.
Lecter, FBI'ın elinde tuttuğu bilgileri, Starling'in Buffalo Bill'in zihnini anlamasına yardımcı olacak şekilde paylaşır. Ancak, Lecter'ın da kendi planları vardır ve Starling'in hikayesi, her iki katilin de tehlikeli bir şekilde kesişmesiyle devam eder.
Filmin konusu, seri katillerin zihin dünyaları, psikolojik profil oluşturma, polis işleri ve araştırma yöntemleri gibi konulara odaklanır. Hannibal Lecter karakteri, film tarihinin en ünlü kötü karakterlerinden biri olarak kabul edilir ve Anthony Hopkins'in canlandırması unutulmaz bir performanstır. Film, gerilim ve gizem dolu sahneleriyle, izleyicileri koltuklarına çiviler ve sonunda sürpriz bir twistle unutulmaz bir final sunar.