64 Görüntülenme
Kuzuların Sessizliği The Silence Of The Lambs (Hannibal) Türkçe Dublaj izle
8.6 IMDB Puanı

Kuzuların Sessizliği The Silence Of The Lambs (Hannibal) Türkçe Dublaj izle

(The Silence of the Lambs, El silencio de los inocentes, Das Schweigen der Lämmer, O Silêncio dos Inocentes, Мълчанието на агнетата, Le silence des agneaux, 沉默的羔羊, Kad jaganjci utihnu, Mlčení jehňátek, Mlčanie jahniat, Ondskabens øjne, Somt alhemlan, Voonakeste vaikimine, När lammen tystnar, Uhrilampaat, Kravta dumili, I siopi ton amnon, Η σιωπή των αμνών, A bárányok hallgatnak, Sokout-e bareha, Il silenzio degli innocenti, Hitsujitachi no Chinmoku, 羊たちの沈黙, Avinėlių tylejimas, De schreeuw van het lam, Nattsvermeren, Milczenie owiec, Tacerea mieilor, Молчание ягнят, Кад јагањци утихну, Mlčanie Jahniat, Ko jagenjčki obmolknejo, El silenci dels anyells, El silencio de los corderos, Kuzuların Sessizliği, Мовчання ягнят, Silence of the Lambs, Sự Im Lặng Của Bầy Cừu)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Strong Heart/Demme Production / Orion Pictures
  • Film Süresi 1 saat 58 dakika
Oyuncular Jodie Foster , Lawrence A. Bonney , Kasi Lemmons , Lawrence T. Wrentz , Scott Glenn , Anthony Heald , Frankie Faison , Don Brockett , Frank Seals Jr. , Stuart Rudin , Anthony Hopkins , Maria Skorobogatov , Jeffrie Lane , Leib Lensky , George Red Schwartz
"Kuzuların Sessizliği izle" (The Silence of the Lambs), 1991 yılı yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. Film, yönetmen Jonathan Demme tarafından yönetildi ve başrollerinde Jodie Foster, Anthony Hopkins ve Scott Glenn gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.
Film, genç bir FBI ajanı olan Clarice Starling'in (Jodie Foster) seri katil Buffalo Bill'in izini sürmek için tehlikeli bir tutuklu olan Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) ile işbirliği yapmasını konu almaktadır. Lecter, Clarice'e katilin psikolojik profiline yardımcı olmak için bilgi verir, ancak bu bilgi karşılığında kendi şartlarına uyulmasını talep eder.
Clarice, Lecter'ın yardımıyla Buffalo Bill'in izini sürerken, Lecter'ın gerçek amacının ne olduğu hakkında giderek daha fazla şüphe duymaya başlar. Clarice'in kariyerini kurtarmak için zamanla yarışması gereken tehlikeli bir av başlar.
"The Silence of the Lambs", ödüllü bir film olarak kabul edilir ve En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu gibi birçok önemli dalda Akademi Ödülü kazandı. Aynı zamanda, Dr. Hannibal Lecter karakteri, sinema tarihinin en ikonik kötü adam karakterlerinden biri olarak kabul edilir.