73 Görüntülenme
Cehennem silahı (Lethal Weapon) izle
7.6 IMDB Puanı

Cehennem silahı (Lethal Weapon) izle

(Lethal Weapon)
  • Yapım Yılı 1987
  • Film Süresi 01
Oyuncular Mel Gibson , Danny Glover , Gary Busey , Mitchell Ryan , Tom Atkins , Darlene Love , Traci Wolfe , Jackie Swanson , Damon Hines , Ebonie Smith , Bill Kalmenson , Lycia Naff , Patrick Cameron , Don Gordon , Jimmie F. Skaggs , Jason Ronard , Blackie Dammett , Gail Bowman
Cehennem silahı (Lethal Weapon) izle, Shane Black tarafından yazılan ve Richard Donner tarafından yönetilen bir aksiyon komedi filmidir. Filmin konusu şu şekildedir:
Los Angeles Polis Departmanı'nda çalışan iki zıt polis dedektifi, Martin Riggs (Mel Gibson) ve Roger Murtaugh (Danny Glover), birlikte çalışmaya başlar. Riggs, genç ve çılgın bir polis memurudur, özel güçlerin eğitimi almıştır ve intihar eşiği geçmiştir. Murtaugh ise yaşlı, tecrübeli ve daha dengeli bir polistir.
İkili, bir uyuşturucu çetesinin peşinde oldukları bir davanın içine çekilirler. Riggs ve Murtaugh, bu tehlikeli çeteyi durdurmak için işbirliği yapmak zorunda kalırken, kendi kişisel sorunları ve farklı kişilikleri arasında bir denge bulmaya çalışırlar. Bu ikili, film boyunca tehlikeli takip, çatışmalar ve komik anlarla dolu bir maceraya atılır.
"Lethal Weapon izle" aksiyon ve komedi unsurlarını bir araya getiren bir klasik haline gelmiş ve Riggs ile Murtaugh'un karizmatik ikilisiyle tanınmıştır. Film, serinin ilk bölümü olarak başlamış ve ardından üç devam filmi ve bir televizyon dizisi üretmiştir.