94 Görüntülenme
El Ummar yerli film izle (2018)
2.8 IMDB Puanı

El Ummar yerli film izle (2018)

(El Ummar)
  • Yapım Yılı 2018
  • Film Süresi 01
Oyuncular Emrah Akyüz , Armagan Baysal , Bartu Bedirhan , Emin Gümüskaya , Tuncer Gürbüz , Aysun Güven , Mustafa Miraç Kaya , Madina Normatova , Nurdan Paksoy , Zeynep Sahin , Can Sallioglu , Esra Öztop , Hasan Üzer
"El Ummar izle", 2018 yapımı bir Türk filmdir. Film, İstanbul'da yaşayan farklı toplumsal sınıflara mensup bir grup insanın, bir cami inşaatının finansmanı için bir araya gelerek oluşturdukları yardım derneği etrafında şekillenir.

Başrollerde yer alan İhsan, Meryem, Ali, Yusuf ve Hamdi gibi karakterler, cami inşaatına katkıda bulunmak için bir araya gelirler. Derneğin başkanı İhsan, inşaat için gerekli parayı toplamak için büyük çaba sarf ederken, diğer karakterler de kendi aralarında birbirleriyle ilişkilerini ve hayatlarındaki sorunları çözmeye çalışırlar.

Ancak, dernek ve inşaat için toplanan paraların bir kısmı çalınır ve bu durum, derneğin başkanı İhsan'ın yaşadığı zorluğu arttırır. Bu noktada, diğer karakterler de birbirlerine destek olmak için bir araya gelirler ve çalınan paraları geri almak için bir mücadeleye girişirler.

El Ummar, toplumsal dayanışmanın önemini vurgulayan ve farklı hayatların kesiştiği bir İstanbul portresi sunan bir film olarak dikkat çeker. Film, derinlemesine karakter çalışmaları ve sosyal gerçekçi bir anlatım ile İstanbul'un sınıfsal farklılıklarının yanı sıra insanların hayatta karşılaştığı sorunlarla da ilgilenir.