98 Görüntülenme
Prangalı Yarim izle yerli film (2018)
4.2 IMDB Puanı

Prangalı Yarim izle yerli film (2018)

(Prangali Yarim)
  • Yapım Yılı 2018
Oyuncular Ekin Mert Daymaz , Öykü Celik , Muharrem Bayrak , Serhat Özcan , Tevfik Yapici , Aydan Burhan , Özlem Çakar Yalçinkaya , Aslihan Büyükdereli , Tuncay Gençkalan , Emir Ünver , Tolga Öztürk , Aylin Veziroglu , Emre Fakioglu , Poyraz Eser , Burak Sari , Nuri Serdar Murat , Kivanç Baran Aslan , Mert Efe Günaydin
Prangalı Yarim izle, 2018 yapımı bir Türk filmdir. Film, Adana'nın Ceyhan ilçesinde geçen bir aşk hikayesini konu almaktadır.

Başrolde yer alan Yarim karakteri, hayatını çiftçilik yaparak kazanan bir gençtir. Bir gün köyüne gelen Gülbahar adlı genç bir kadınla tanışır ve aralarında bir aşk başlar. Ancak, Gülbahar'ın babası Kırk Satırlı Osman, Yarim'in babasına karşı bir düşmanlığı vardır ve bu durum aşıkların bir araya gelmesini engeller.

Yarim, Gülbahar'a kavuşmak için çeşitli yollara başvurur ancak başarısız olur. Kırk Satırlı Osman, Yarim'i öldürmek için çeşitli planlar yaparken, Yarim de kendisini savunmak için hazırlanır. Aralarındaki düşmanlık giderek artarken, Yarim ve Gülbahar'ın birbirlerine olan aşkı da büyür.

Prangalı Yarim, Adana'nın köy hayatını ve insan ilişkilerini anlatan bir film olarak dikkat çeker. Filmde, aşk ve düşmanlık gibi evrensel temaların yanı sıra, toplumsal normlar, gelenekler ve aile yapısı gibi konular da işlenir. Ayrıca, filmde Türk halk müziği ve folklorik danslarına da yer verilir.