96 Görüntülenme
Ayka izle (2018)
7.1 IMDB Puanı

Ayka izle (2018)

(Ayka, 小家伙, アイカ, Ajka, Айка, The Little One, My Little One)
  • Yapım Yılı Russia
  • Yapım Şirketi Kinodvor / Pallas Film / Otter Films / Eurasia Film Production / Juben Pictures / KNM / Das Kleine Fernsehspiel (ZDF) / ARTE / Ministry of Culture of the Russian Federation / Eurimages / Polski Instytut Sztuki Filmowej / Mitteldeutsche Medienförderung (MDM)
  • Film Süresi 1 saat 40 dakika
Oyuncular Samal Yeslyamova , Zhipara Abdilaeva , Sergey Mazur , David Alaverdyan , Andrey Kolyadov , Slava Agashkin , Azamat Satimbaev , Galina Kravets , Askhat Kuchencherekov , Kenzhebek Karybaev , Nurzhamal Mamadalieva , Nurzhan Kunnozarova , Umida Serozhova , Anastasia Marchuk , Larisa Firsova
Genç bir Kırgız kadın olan Ayka, tek başına yaşadığı Rusya’da doğum yaptıktan sonra daha yaraları bile iyileşmeden doğumhanenin camından tırmanarak hastaneden kaçar. Bebeğini hastanenin sıcak odasında terk eden Ayka, Rusya’nın soğuk sokaklarında kanayan yaralarıyla iş bulmak için kapı kapı dolaşmak zorundadır. Teker teker kapılar suratına kapanan Ayka’nın yakasını bırakmayan sorunlarını çözmesi için çok az zamanı kalmıştır. Bu film her yıl Moskova’da bebeklerini hastanelerde bırakmak zorunda kalan Kırgız kadınlarının yaşamlarını anlatmaktadır.