77 Görüntülenme
Bende Kal Yerli film izle (2018)
3.1 IMDB Puanı

Bende Kal Yerli film izle (2018)

  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi Hayal Sanat
  • Film Süresi 1s 28dk
Oyuncular Peker Açikalin , Sadi Celil Cengiz , Hüseyin Elmalipinar , Emin Gümüskaya , Mehmet Günes , Firat Kaymak , Beyzanur Mete , Yuksel Molla , Ruhi Sari , Süheyl Uygur , Utku Uçar
Fikret (Süheyl Uygur) 40 yaşlarında babadan kalma bir berber dükkânı işletmektedir.

Her tıraş ardından antika aletlerle müşterilerine yaptığı masaj ile mahallede nam salan Fikret’in hayatı, bir sabah dükkanına gelen Taner (Sadi Celil Cengiz) adlı uyanık bir pazarlamacının zorla sattığı tam otomatik bir masaj aleti ile tamamıyla kabusa döner.

Tıraş olmak amacıyla dükkanına gelen ünlü mafya babası Altan’ın trajikomik bir biçimde ölümüne sebep olan Fikret ve Taner, mafyanın adamlarından kurtulmak ve cesedi ortadan kaldırmak amacıyla her şeyden habersiz olan koltukçu Rıza’yı da (Ruhi Sarı) olaya dahil eder.

Cesedi antika bir koltuğun amacıylae gizleyip ortadan kaldırmak isteyen üçlü, amaçlarına ulaşamadan Altan’ın adamları yönünden kaçırılıp işkenceyle konuşturulunca, gerçeği söylemek mecburiyetinde kalır. Bunun üstüne koltuğu geri alabilmek amacıyla geri dönerler fakat koltuk düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş (Peker Açıkalın) ile Adana’ya doğru yola çıkmıştır.

Mafyanın adamları, Altan’ın da içersinde varolduğu koltuğu bulup geri getirmeleri amacıyla üçlüye 2 gün vakit verir. Adana’ya doğru yola çıkan 3 arkadaş, Düzgün’ün evine vardıklarında kendilerini bambaşka bir maceranın içersinde bulur. Çünkü koltukta bir keramet olduğunu düşünen Düzgün Söğüş, köy halkını etkileyerek tercihleri kazanmak amacıyla evinin bahçesini bir türbeye çevirmiş ve koltuğu ziyarete açmıştır. Köylünün akınına uğrayan türbeden bu koltuğu geri alabilmek düşündükleri kadar basit olmayacaktır.